KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "RICHARD GASQUET"
Gasquet nehéz helyzetbe hozta Tsongát 2013. október 20. 23:36 Szetthátrányból, és a döntő játszmában brékhátrányból fordítva győzött Richard Gasquet a moszkvai Kremlin Kupa vasárnapi döntőjében, kazaz vetélytársa, Mihail Kukuskin ellen (4:6, 6:4, 6:4). A francia sztár azért is örülhet, mert ezzel virtuálisan indulónak számít az év végi londoni ATP-világbajnokságon, ahol 2007 óta nem szerepelt.

Federer: újabb francia skalp 2011. november 10. 20:57 Újabb franciát leckéztetett meg Roger Federer Párizsban, a fedettpályás Masters csütörtök esti nyolcaddöntőjében. Egy óra öt perc alatt ejtette ki a hazai kedvenc Richard Gasquet-t, az előző körben egyébként még ennyi időre sem volt szüksége Adrian Mannarino leléptetéséhez. A nyolc között azzal a Juan Monacóval találkozik, akit eddig háromból háromszor megvert.

Tovább menetel Federer római hóhéra 2011. május 13. 19:20 Roger Federer után a wimbledoni döntős Tomas Berdychet is búcsúztatta Richard Gasquet a 2,227 millió eurós római férfi tenisztornán, ezzel bejutott az elődöntőbe.

Federer nincs a legjobb nyolcban 2011. május 12. 20:21 Egy éve, éppen Rómában fordult elő utoljára Roger Federerrel az, ami most, nem jutott a legjobb nyolc közé ATP-tornán. Akkor a lett Ernests Gulbis búcsúztatta, ezúttal Richard Gasquet szetthátrányból, egy rendkívül kiélezett meccsen. A francia játszhat az elődöntőért a hetedik kiemelt cseh Tomás Berdych-hel.

Sima volt Federer római bemutatkozása 2011. május 11. 21:35 Könnyed győzelemmel kezdte meg szereplését Roger Federer a római 2,227 millió eurós férfi tenisztornán, Jo-Wilfried Tsongát verte meg 6:4, 6:1-re.

Djokovics ismét üzent Federernek 2011. március 18. 21:43 Idei tizenhatodik meccsén tizenhatodik győzelmét aratta Novak Djokovics az Indian Wells-i Mastersen péntek este. Két szettben, másfél órás csata után emelhette a magasba a kezeit a franciák nagy reménysége, Richard Gasquet ellen.

Ötszettes maratont nyert Andy Murray 2010. május 24. 20:07 Kétszettes hátrányból fordítva négy óra négy perc alatt győzte le Richard Gasquet-t a negyedik helyen kiemelt Andy Murray a Roland Garros férfi egyesének első fordulójában.

Pazar meccsen kapott ki a hispán sztár 2010. május 22. 19:37 Nem tartoznak a teniszsport legnépszerűbb alakjai közé, de szombaton a közönség mégis tombolva ünnepelte a nizzai verseny két döntősét, Richard Gasquet-t és Fernando Verdascót. A francia és a spanyol klasszis ugyanis az év egyik legjobb meccsét játszotta, 2 óra 38 percig gyűrte a salakot, pazar ütések egész sorával szórakoztatta a szurkolókat. Végül a gallok büszkesége győzött, három év után ünnepelhetett ATP-diadalt.

Visszatérhet a rosszul csókolózó sztár 2009. július 16. 12:52 Richard Gasquet, a 23 éves francia teniszező, aki 2007-ben már a világranglista hetedik helyéig jutott el, visszatérhet a profi versenyekre, miután kokainfogyasztás miatti felfüggesztését megszüntette a Nemzetközi Tenisz-szövetség.

Kokain-ügy: Gasquet bizonyítékokat gyűjt 2009. május 11. 13:15 „Gyűjtöm a bizonyítékokat, amiket a kellő időpontban majd előveszek és bebizonyítom vétlenségemet” – nyilatkozta a franciák klasszis férfiteniszezője, Richard Gasquet, akinek egy márciusi doppingvizsgálat kokainhasználatot mutatott ki a szervezetében, majd a B-próbája is pozitív lett.