KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FERNANDO_GONZALEZ"
Visszatért a top10-be a chilei sztár 2010. március 1. 15:48 Ismét bekerült az ATP-világranglista első tíz helyezettje közé a chilei Fernando Gonzalez, aki a múlt hét során az elődöntőig jutott Acapulcóban. Az első helyen továbbra is a svájci Roger Federer áll Novak Djokovics és Rafael Nadalt megelőzve. A legmagasabban rangsorolt magyar a 301. helyet elfoglaló Balázs Attila.

Ötszettes háborút nyert Andy Roddick 2010. január 24. 14:58 Magas színvonalú mérkőzésen értékes győzelmet aratott a hetedik helyen kiemelt Andy Roddick a közönségkedvenc Fernando Gonzalez ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Világsztárral teniszezett a magyar fiú 2010. január 24. 10:04 Nem gondolta volna Fucsovics Márton, hogy alig 24 órával Melbourne-be érkezése után a Rod Laver Arénában találja magát és ott az Australian Open 2007-es döntősével, a chilei Fernando Gonzalezzel teniszezik majd. Persze ilyen meseszerű lehetőséghez nem csak szerencse kell.

Nadal kiütötte Gonzalezt és elődöntős 2009. szeptember 13. 01:09 Nem sokat bíbelődött Rafael Nadal a chilei Fernando Gonzalezzel szombaton Flushing Meadowsban. A csütörtök este eső miatt félbeszakadt negyeddöntőmérkőzés folytatásában a spanyol előbb a második szett rövidítését hozta, majd a harmadik játszmában mindössze 12 pontot engedett a dél-amerikainak. Nadal csak 34 percet volt a pályán a bajnokság 13. napján, így a vasárnapi Juan Martin del Potro elleni elődöntőre bőven maradt ereje.

A svéd bombázó feltámadt és sül a keze 2009. június 5. 16:42 Hatalmas küzdelmben, 3 óra 28 percnyi játék után Robin Söderling jutott a franciai nyílt teniszbajnokság férfi egyes döntőjébe. Az idei Roland Garros svéd meglepetésembere Fernando Gonzálezt búcsúztatta 6:3, 7:5, 5:7, 4:6, 6:4-re nyerve a chilei ellen. A skandináv, a vasárnapi fináléban Roger Federerrel meccselhet.

Nadal visszavágna chilei ellenfelének 2009. január 24. 17:11 Két évvel ezelőtt simán kapott ki következő ellenfelétől a jelenlegi világelső Rafael Nadal a Melbourne-ben zajló tenisz Australian Openen. A spanyol klasszis 2007-ben, az év első Grand Slam-tornáján simán, háromszettben szenvedett vereséget a chilei Fernando Gonzaleztől. A viadal hivatalos sajtótájékoztatóján azonban elmondta, szeretne visszavágni ellenfelének a negyedik fordulóban.

Tenisz, Bécs: González kiesett, Kohlschreiber az elődöntőben 2008. október 10. 19:45 A francia Gael Monfils két szettben búcsúztatta a chilei Fernando Gonzálezt, míg a német Philipp Kohlschreiber a spanyol Fernando Verdascót legyőzve jutott a 674 ezer euró összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztorna elődöntőjébe.

Tenisz, Bécs: Del Potro, Gonzalez és Verdasco is győzött 2008. október 8. 22:49 Egyik kiemelt sem hibázott és biztosan vette az első fordulóbeli akadályt a 674 ezer euró összdíjazású bécsi kemény pályás férfi tenisztorna szerdai játéknapján.

Roddick könnyen búcsúztatta Gonzalezt 2008. szeptember 3. 07:26 Utolsóként Andy Roddick biztosította helyét a legjobb nyolc között az amerikai nemzetközi teniszbajnokságon, miután három szettben verte meg a chilei Fernando Gonzalezt. A hazai pályán szereplő, nyolcadik helyen kiemelt teniszező a negyeddöntőben a szerb Novak Djokoviccsal csap össze. A nők versenyében Jelena Jankovics könnyedén jutott a legjobb négy közé.

Rafael Nadal a teniszvilág tetején! 2008. augusztus 17. 13:58 A hétfőtől világelső Rafael Nadal 6:3, 7:6, 6:3-ra nyert Fernando Gonzalez ellen a pekingi olimpia tenisztornájának döntőjében. A spanyol klasszis 2 óra 22 perc alatt diadalmaskodott.