Ötszettes háborút nyert Andy Roddick

Szerző: shLétrehozva: 2010. január 24. 14:58
Magas színvonalú mérkőzésen értékes győzelmet aratott a hetedik helyen kiemelt Andy Roddick a közönségkedvenc Fernando Gonzalez ellen az ausztrál nyílt teniszbajnokság negyedik fordulójában, ezzel bejutott a legjobb nyolc közé.

Az amerikai hiába került szettelőnybe, a korábban Melbourne-ben a magyar Fucsovics Mártonnal teniszező chilei ellenfele a következő órában ellenállhatatlan tenisszel rukkolt elő, egymás után ütve a látványos nyerőket fordított.

Aztán a negyedik felvonásban egyre nagyobb nyomás alá kerültek a bizonytalankodni kezdő Gonzalez adogatásai, és akkor remegett meg a keze, amikor már szinte a tiebrékre készült.

5:6, 40-0-ről bukott el, innentől pedig az ötödik szettben jelentős lélektani előnyét kihasználva a 32 ászig jutó Roddick magabiztosan győzött.

Az amerikai ellenfele az eddig 4 meccsen 14 órát pályán töltő Marin Cilic lesz a negyeddöntőben.