KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATP_PARIZS"
Federer először Párizs őszi királya 2011. november 13. 16:39 Pótolta nagy hiányosságát Roger Federer, pályafutása során először megnyerte a párizsi ATP 1000-es tornát, miután egy sima és egy szoros szettben felülmúlta a hazai kedvenc Jo-Wilfried Tsongát.

Federer oktatott és először döntős 2011. november 12. 15:42 Tekintélyt parancsoló győzelemmel jutott az év utolsó Mastersének döntőjébe a 16-szoros Grand Slam-győztes Roger Federer - pályafutása során először. A szombati elődöntőben Tomás Berdychet verte két szettben, 6:4, 6:3-ra úgy, hogy még bréklabdája sem volt a cseh riválisnak. A fináléban a francia Jo-Wilfried Tsonga vagy az amerikai John Isner lesz a harmadik kiemelt svájci sztár ellenfele.

Nadal most sem lesz Párizs őszi királya 2011. november 3. 13:12 Kihagyja a jövő heti párizsi ATP 1000-es tenisztornát a világranglistán 2. Rafael Nadal, aki a november végi londoni évzáróra és decemberi Davis-kupa-döntőre készül.

Söderlinget koronázták meg Párizsban 2010. november 14. 17:19 Nem sikerült a tornagyőzelem a hazai kedvenc Gael Monfilsnak Párizsban, miután a döntőben 6:1, 7:6-ra kikapott a 2,228 millió eurós férfi mestertornán Robin Söderlingtől. A svéd az első szettben lelépte riválisát, majd a másodikban a rövidítésben (7-1) sem adott esélyt ellenfelének, ezzel hétfőtől letaszítja Andy Murrayt a világranglista negyedik helyéről.

Legyőzte Federert a francia showman! 2010. november 13. 20:10 Öt meccslabdát is elszórt és drága árat fizetett ezért Roger Federer a párizsi Masters szombati elődöntőjében, ahol elképesztően kiélezett csata végén, a meccs harmadik rövidítésében bukott el Gael Monfils-szal szemben. Életében először győzte le a svájcit a francia közönségkedvenc, aki Robin Söderlinggel döntőzhet vasárnap.

Hazaküldte Hingis exét Federer 2010. november 11. 22:34 Erődemonstrációt tartott Roger Federer a Bercy-csarnokban, ahonnan Martina Hingis korábbi kedvesét, a cseh Radek Stepaneket sikerült hazaküldenie negyvenöt perces küzdelem után. Sorozatban 11-edszer nyert a svájci és negyeddöntőzhet az osztrák Melzer ellen a párizsi Mastersen.

Kiejtették a címvédőt Párizsban 2010. november 11. 18:33 Megtréfálták Novak Djokovicsot a párizsi Masters harmadik fordulójában, a hazai kedvenc Michael Llodra két szettben győzte lei a címvédő, világranglista-harmadik szerbet.

Megmaradtak Verdasco londoni reményei 2010. november 10. 09:11 Nagy nehézségek árán tartotta életben továbbjutási reményeit a szezonzáró londoni szupertornára Fernando Verdasco, aki kedden szetthátrányból fordítva győzött Arnaud Clement ellen a párizsi 2,228 millió eurós teniszviadal második fordulójában.

Megsérült Nadal mallorcai otthonában 2010. november 6. 11:03 Néhány napos kihagyásra kényszerül, így nem lép pályára a hétfőn rajtoló párizsi mesterversenyen a világelső Rafael Nadal, miután kisebb vállsérülést szedett össze, miközben otthon Mallorca szigetén edzett.

Kezdi visszanyerni csúcsformáját Nadal 2009. november 13. 18:56 Eddigi legjobb, legszebb teniszét nyújtotta a párizsi Mastersen Rafael Nadal, aki a címvédő, francia Jo-Wilfried Tsongát verte 2,75 millió euró összdíjazású fedettpályás férfi tenisztorna negyeddöntőjében péntek este. Novak Djokovics Robin Söderlinget verte.