KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATP_LONDON"
Federerrel még évekig számolni kell 2011. november 28. 14:40 Roger Federer megint átírta a teniszkönyveket. A vasárnapi címvédésével keretbe foglalta a 2011-es szezonját: januárban győzelemmel kezdett Dohában és Londonban a csúcson fejezte be, saját értékelése szerint erősebben, mint valaha. De mi kellett ehhez a parádés hajrához? Erről is beszélt őszintén, miután negyedszer is visszavágott Jo-Wilfried Tsongának a két nyári vereségért.

Füvön is hódításba kezdett Nadal 2011. június 8. 21:31 Nagyszerűen sikerült az "átállás" salakról fűre a világelső Rafa Nadalnak Londonban, a párosban aratott győzelem után egyéniben is hozta a kötelezőt a Queen's Clubban. Csak annyit adott ki magából, amennyit kellett az ausztrál Matthew Ebden ellen. A cseh Radek Stepánek a következő akadály a negyeddöntőbe jutásért.

Kemény csoportban Federer Londonban 2010. november 16. 13:54 Elkészítették a vasárnap kezdődő hagyományos szezonzáró londoni tenisz-világbajnokság csoportbeosztását, amely inkább Rafael Nadalnak, mint nagy riválisának, Roger Federernek kedvezett.

Djokovics biztosan nyert Hewitt ellen 2008. június 13. 19:11 A világranglista harmadik helyén álló Novak Djokovics két szettben nyert Lleyton Hewitt ellen a 713 euró összdíjazású londoni tenisztorna negyeddöntőjében. Az Australian Open címvédője David Nalbandiannal vagy Richard Gasquet-val találkozik a legjobb négy között.

Kevés volt harmincöt ász Nadal ellen 2008. június 13. 16:54 A francia nyílt teniszbajnokságon négyszer győztes Rafael Nadal 6:7 (5-7), 7:6 (7-5), 7:6 (7-4)-ra nyert a 35 védhetetlen adogatást ütő Ivo Karlovic ellen a 713 ezer euró összdíjazású londoni torna negyeddöntőjében. A spanyol salakkirály a legjobb négy közé Andy Murray visszalépése miatt meccs nélkül jutó címvédővel, Andy Roddickkal találkozik.

Federer sorozatban 22. győzelme Halléban 2008. június 12. 16:47 Hiába játszott saját magához képest visszafogottan mégis két szettben győzött csütörtökön Halléban a világelső Roger Federer a cseh Jan Vacek ellen, ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A második fordulóban nehéz mérkőzésen győző Andy Roddick már az első szett rövidítése után továbbjutott, mivel honfitársa sérülés miatt visszalépett. Ivo Karlovic tovább folytatta menetelését, 6:3, 7:5-re verte a Roland Garroson a legjobb nyolc közé jutó Fernando Gonzalezt.

Nadal füvön is szenzációs formában 2008. június 11. 17:17 A vasárnap a francia nyílt bajnokságon tökéletes tenisszel negyedik trófeáját nyerő Rafael Nadal Londonban is kitűnően kezdett: a második fordulóban a tavalyi nyolcaddöntős svéd veterán Jonas Björkman ellen győzött rendkívül könnyen 6:2, 6:2-re. Jól mutatkozott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság győztese, Novak Djokovics, a Queen's-ben tavaly bajnok Andy Roddick akárcsak a korábbi négyszeres győztes Lleyton Hewitt is. Eközben Roger Federer a németországi Halléban sorozatban 55. mérkőzését nyerte füvespályán és továbbjutott.