Nadal füvön is szenzációs formában

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 11. 17:17
A vasárnap a francia nyílt bajnokságon tökéletes tenisszel negyedik trófeáját nyerő Rafael Nadal Londonban is kitűnően kezdett: a második fordulóban a tavalyi nyolcaddöntős svéd veterán Jonas Björkman ellen győzött rendkívül könnyen 6:2, 6:2-re. Jól mutatkozott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság győztese, Novak Djokovics, a Queen's-ben tavaly bajnok Andy Roddick akárcsak a korábbi négyszeres győztes Lleyton Hewitt is. Eközben Roger Federer a németországi Halléban sorozatban 55. mérkőzését nyerte füvespályán és továbbjutott.

A keddi napon párosban hamar búcsúzó Rafael Nadal egyesben ott folytatta szereplését, ahol Párizsban abbahagyta. Veszélyes ellenféllel találkozott Jonas Björkman személyében, aki mindig jól szerepel füvön, ráadásul kitűnő párosjátékos, így röptejátéka is gondokat okozhatott volna a spanyolnak.

Hiába a párosmúlt, a füvespálya, Nadal szervája egyszerűen fogadhatatlan volt. A veterán svéd teniszező mindössze egy labdamenetet tudott nyerni a salakkirály 26 első adogatásából és a második szervákkal sem járt jobban.

Végül mindkét szettben kétszer brékelt Nadal és simán lépett tovább a harmadik körbe, ahol a japán Nisikorival meccsel.

Horvát ellenfelet búcsúztatott Novak Djokovics a második körben, Roko Karanusic személyében. Ellenfele a második szettben vissza tudott brékelni, de a rövítésben megadta magát.

Andy Roddicknak szetthátrányból kellett fordítania honfitársa, Robby Ginepri ellen, első füvespályás mérkőzésén. Az első játszmában 8-6-ra bukta el a rövidítést, ám onnantól szétesett Ginepri játéka és simán lépett tovább a tavalyi győztes.

Jó formát mutatott második fordulós találkozóján a 11. kiemelt Lleyton Hewitt is, két szettben 6:3, 6:2-re verte belga ellenfelét.

Úgy tűnik Roger Federer hamar kiheverte a vasárnapi párizsi vereségét és két játszmás győzelemmel mutatkozott be Halléban Michael Berrer ellen. A torna korábbi négyszeres győztese egyszer elvette ellenfele adogatását az első játszmában és hamar szettelőnybe jutott.

A második felvonás is hasonló módon zajlott, alig több mint egy óra alatt továbblépett a világelső.

ATP-TORNA, LONDON, THE ARTOIS CHAMPIONSHIP, QUEENS' CLUB (713 ezer dollár összdíjazás)