Federer sorozatban 22. győzelme Halléban

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 12. 16:47
Hiába játszott saját magához képest visszafogottan mégis két szettben győzött csütörtökön Halléban a világelső Roger Federer a cseh Jan Vacek ellen, ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A második fordulóban nehéz mérkőzésen győző Andy Roddick már az első szett rövidítése után továbbjutott, mivel honfitársa sérülés miatt visszalépett. Ivo Karlovic tovább folytatta menetelését, 6:3, 7:5-re verte a Roland Garroson a legjobb nyolc közé jutó Fernando Gonzalezt.

Már a negyeddöntőből várhatja a folytatást a svájci világelső Roger Federer. A szerdai naphoz képest kifejezetten rosszul játszott, azonban ez is elegendő volt a cseh Vacek búcsúztatásához.

Az első játszmában mindkét fél magabiztosan szervált, nem csoda, egészen 5-5-ig jutottak a játékosok és lélekben már a rövidítésre készültek. Azonban 40 percnyi tenisz után Federer elvette Vacek adogatását és szettelőnybe került.

Hiába játszott remekül a cseh, mint mindig, a fontos pontokat Federer nyerte. A második felvonásban hamar brékelőnybe került, végül a svájci az utolsó 14 pontból csak kettőt vesztett és 6:3-ra behúzta a szettet és a legjobb nyolc közé jutott.

Eközben Londonban a bemutatkozó találkozóján döntőszettre kényszerülő adogatókirály Andy Roddick már az első szett megnyerése után a negyeddöntőbe került. A tavasszal az Indian Wells-i mestertorna fináléjába jutó Mardy Fish, miután elvesztette a tie-break-ot bokasérülése miatt feladta a mérkőzést.

A címvédő ezzel 27 találkozójából 25-öt megnyert a Queen's füvén és jó úton halad a döntő felé.

Csakúgy mint a férfimezőny legmagasabb játékosa Ivo Karlovic, akinek legyőzése a rendkívül gyors füves borításon senkinek nem lesz egyszerű feladat.

Ezúttal ugyan csak 10 ászig jutott Fernando Gonzalez ellen, mivel azonban fogadhatatlan volt szervája, ismét két játszmában győzött.

ATP TENISZTORNÁK
TENISZ, ATP-TORNA LONDON, THE ARTOIS CHAMPIONSHIP, QUEENS 'CLUB (713 ezer euró összdíjazás)