KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ANABEL_MEDINA_GARRIGUES"
Spanyol uralom, Söderling a kakukktojás 2011. július 17. 20:49 A svédországi Bastad kivételével minden fontosabb helyszínen tarolt a spanyol armada vasárnap a teniszvilágban. Robin Söderling azonban "otthon tartotta" a trófeát, a fináléban sima két szettben verve David Ferrert hazai pályán. Stuttgartban Juan Carlos Ferrero nyerte a spanyol házi döntőt, a nőknél Bad Gasteinben María José Martínez Sánchez, Palermóban Anabel Medina Garrigues diadalmaskodott.

Sérülés győzte le Arn Grétát 2011. április 27. 15:22 Nem sikerült a negyeddöntőbe jutnia Arn Grétának az estorili salakpályás WTA Grand Prix-n szerdán, sérülés akadályozta meg ebben a spanyol Anabel Medina-Garrigues elleni mérkőzésen. Közel egy órás küzdelem után, szett- és brékhátrányban dobta be a törülközőt a magyar lány.

Czink feladta harmadik elődöntőjét 2009. május 1. 16:54 Czink Melinda nem tudta befejezni elődöntőjét a Fezben rendezett, 220 ezer dollár összdíjazású salakpályás WTA-tornán. Nullára vesztette el az első szettet, majd gyomorbántalmak miatt feladni kényszerült a talákozót a tavalyi döntős, első kiemelt spanyol Anabel Medina Garrigues ellen.

Ivanovics elbukott Venusszal szemben 2008. október 18. 18:59 Három játszmában győzte le Venus Williams Ana Ivanovicsot a 600 ezer dollár összdíjazású női tenisztornán Zürichben. Az amerikai szetthátrányból fordított a második helyen kiemelt szerb szépség ellen, és a vasárnapi döntőbe jutott, ahol a remek formában lévő olasz Flavia Pennetta ellen mérkőzik majd.

Tenisz, Peking: Zvonarjeva kiütötte Szávay legyőzőjét 2008. szeptember 26. 10:09 Megsemmisítő vereséget szenvedett Anabel Medina Garrigues az orosz Vera Zvonarjevától a 600 ezer dollár összdíjazású pekingi tenisztorna negyeddöntőjében, miután a kelet-európai játékos 6:0, 6:1-re verte a Szávay Ágnest simán verő spanyol teniszezőt.

Szávay: újabb megdöbbentő vereség 2008. szeptember 25. 11:07 Továbbra is mély gödörben van Szávay Ágnes: a 600 ezer dollár összdíjazású pekingi tenisztorna második fordulójában 6:2, 6:2-re kapott ki a spanyol Anabel Medina Garriguestől. A világranglista 26. helyén jegyzett, kínai verseny címvédője mindössze egyszer vette el ellenfele adogatójátékát, ez pedig szinte senki ellen sem lenne elég a sikerhez. Ellenfele hétfőn még eggyel mögötte állt a rangsorban, de a jövő héten már fordított lehet a sorrend.

Tenisz, Fed-kupa, döntő: Zvonarjova sikerével előny az oroszoknál 2008. szeptember 13. 16:43 Oroszország 1-0-ra vezet Spanyolország ellen a női teniszezők Fed-kupájának döntőjében, Madridban, miután Vera Zvonarjova 6:3, 6:4-re legyőzte a hispánok csapatának első számú játékosát, Anabel Medina Garriguest.

Szávay Ágnes a tizenhatba ütötte magát! 2008. június 27. 18:39 Bejutott a nyolcaddöntőbe az angol nyílt teniszbajnokságon Szávay Ágnes, miután három szettben 7:6, 2:6, 6:2-re verte a spanyol Anabel Medina Garriguest. A színvonalas találkozón az első szettben már 5:2-re is vezetett a magyar, végül azonban csak rövidítésben tudta hozni a játszmát. A folytatásban a valenciai lány pillanatai következtek, ám a döntő szettben Szávay érvényesíteni tudta akaratát. Mivel a világelső Ana Ivanovics hatalmas meglepetésre kikapott a szabadkártyával induló, kínai Jie Cseng ellen, az ázsiai teniszező lesz a 15. kiemelt magyar játékos ellenfele a nyolcaddöntőben.