Sérülés győzte le Arn Grétát

Szerző: shLétrehozva: 2011. április 27. 15:22
Nem sikerült a negyeddöntőbe jutnia Arn Grétának az estorili salakpályás WTA Grand Prix-n szerdán, sérülés akadályozta meg ebben a spanyol Anabel Medina-Garrigues elleni mérkőzésen. Közel egy órás küzdelem után, szett- és brékhátrányban dobta be a törülközőt a magyar lány.

A második fordulóban parancsoltak megálljt a 32 éves magyar hölgynek, ezúttal nem az ellenfél gyűrte le (bár Medina-Garrigues is jó úton járt), hanem sérülés kényszerítette a találkozó befejezésére.

Indian Wellsben járt így utoljára, akkor rögtön a nyitányon, kiélezett helyzetben, az első szett rövidítésében adta fel a meccset. Most háromszor is lebrékelték az első szettben, s a negyedik szervavesztés után, 2:6, 0:1-nél nem vállalta tovább a folytatást.

Ezzel az is eldőlt, hogy nem lesz őrségváltás "a magyarok ranglistájának" élén, a jövő héten is Szávaéy lesz a legelőkelőbb helyezés a WTA lajstromában.