Szávay Ágnes a tizenhatba ütötte magát!

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 27. 18:39
Bejutott a nyolcaddöntőbe az angol nyílt teniszbajnokságon Szávay Ágnes, miután három szettben 7:6, 2:6, 6:2-re verte a spanyol Anabel Medina Garriguest. A színvonalas találkozón az első szettben már 5:2-re is vezetett a magyar, végül azonban csak rövidítésben tudta hozni a játszmát. A folytatásban a valenciai lány pillanatai következtek, ám a döntő szettben Szávay érvényesíteni tudta akaratát. Mivel a világelső Ana Ivanovics hatalmas meglepetésre kikapott a szabadkártyával induló, kínai Jie Cseng ellen, az ázsiai teniszező lesz a 15. kiemelt magyar játékos ellenfele a nyolcaddöntőben.

Nagy volt a tét az Anabel Medina Garrigues-Szávay Ágnes találkozón, hiszen a győztes akár Ana Ivanoviccsal is találkozhatott volna. A magyar ugyan továbbjutott, ám a világelső kiesett, ezzel pedig papíron lényegesen könnyebb ellenfél vár a tornán 15. kiemelt magyar teniszezőlányra.

Tavaly a második fordulóbeli kiesését túlszárnyalva lépett pályára Szávay. A meccs első szettjében egymás mellett haladtak a felek, egészen az ötödik játékig, ahol szerencsére Szávay elnyerte ellenfele adogatását, s nyitva állt előtte a kapu, hogy megnyerje a szettet. A spanyol azonban hatalmas akarattal felállt a padlóról.

5:2-nél a Vasas sportolója szettlabdáig jutott, ám az ellenfél végül hozta adogatását, sőt aztán vissza is brékelt, s 5:5-re egalizált. Hihetetlen, de igaz, rövidítésre került sor, ahol azonban ismét csak egy lány volt a gáton – a miénk (7:6).

A 7-5-re megnyert rövidítés sajnos nem Szávaynak adott lélektani előnyt, s erőt, a hispán megkérdőjelezhetetlenül kezébe vette az irányítást. A középső szett nem a magyar teniszezőről szólt, semmi nem akart összejönni neki.

Kéz a kézben megint 2:2-ig, ám aztán robbantott Garrigues, és gémet nem adva ellenfelének 6:2-re behúzta a számára létfontosságú játékrészt. Szávay csóválta a fejét, meglepően könnyen adta el fogcsikorgatva megszerzett előnyét.

De hogy se neki, se nekünk ne kelljen sokáig aggódni, a teniszezőnk 1:1-nél gyorsan elcsente ellenfele adogatását, 4:2-nél még egyszer megtette ugyanezt, innentől pedig már a meccsért adogathatott.

Az utolsó játékban hazánk lánya két ászértékű adogatással 30-0-ra elhúzott, s első mérkőzéslabdáját értékesítve meg is nyerte a mérkőzést. Szávay Ágnes 117 percnyi teniszezést követően bejutott a nyolcaddöntőbe.

Figyelmeztető jel lehet, hogy a magyar játékos nyolc kettőshibát vétett, és feltűnően sok, szám szerint 31 (!) ki nem kényszerített hibát ütött.

Ez nem biztos, hogy elegendő lesz a kínai Jie Cseng ellen, aki a női egyes 3. fordulójának legnagyobb meglepetését szolgáltatta a világelső szerb, Ana Ivanovics sima kétszettes legyőzésével. A 2006-ban női párosban wimbledoni győztes Cseng csak két évvel ezelőtti eredményének köszönhetően, szabadkártyával indulhatott az idén, hiszen egyesben jelenleg a szerény 133. helyen tanyázik a világranglistán.

Az ázsiai versenyző fittyet hányva a ranglista helyezésekre könnyedén, szinte megerőltetés nélkül győzte le az indiszponáltan teniszező Ivanovicsot. A Roland Garros-győztes szerb hölgy már az előző fordulóban sem teniszezett jól, a francia Nathalie Dechy ellen is csak óriási szerencsével jutott tovább.