KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HAROM_NEMZET"
Kilencedszer első a címvédő AllBlacks 2008. szeptember 13. 19:08 Az új-zélandi rögbi-válogatott Brisbane-ben négypontos győzelmet aratott a házigazda ausztrál együttes ellen a rangos déli sorozat, a Három Nemzet kilencedik, utolsó fordulójában így eldőlt, hogy a sportágban legendás AllBlacks megvédte címét.

A dél-afrikaiak alaposan visszavágtak 2008. augusztus 31. 16:30 A dél-afrikai rögbi-válogatott hazai pályán kiütéses győzelmet aratott Ausztrália ellen a rangos déli sorozat, a Három Nemzet nyolcadik fordulójában. A vendéglátók két kiábrándító hazai vereség után győztek pályaválasztóként, mindezt úgy, hogy nyolc célt vittek. A mérkőzés hőse a szélső Jongi Nokwe volt, aki egymaga négyszer jutott be a tojáslabdával a célterületre.

Ismét kikaptak otthon a dél-afrikaiak 2008. augusztus 23. 19:07 A világbajnoki címvédő dél-afrikai rögbi-válogatott a rangos déli sorozat, a Három Nemzet hetedik fordulójában, második hazai mérkőzésén a második vereségét szenvedte el. Egy héttel korábban Új-Zéland (19-0), ezúttal Ausztrália bizonyult jobbnak náluk, utóbbi 27-15-re.

Az AllBlacks megalázta a vb-címvédőt 2008. augusztus 16. 21:02 Hazai pályán, Fokvárosban szenvedett megalázó vereségét a világbajnoki címvédő dél-afrikai válogatott, miután a rangos déli rögbi sorozat, a Három Nemzet hatodik fordulójában 19 pontos verést mért rájuk Új-Zéland. A hazai csapat egyetlen pontra sem volt képes, így a második fordulóban Dunadinben aratott kétpontos sikernek köszönhető helyzeti előny már az első hazai meccsen semmissé vált.

Nagyon durván visszavágott az AllBlacks 2008. augusztus 2. 15:03 Az új-zélandi rögbi-válogatott Aucklandban 29 pontos győzelmet aratott Ausztrália ellen a rangos déli sorozat, a Három Nemzet ötödik fordulójában. A legendás AllBlacks ezzel visszavágott az egy héttel ezelőtt Sydneyben elszenvedett szintén csúnya, tizenöt pontos vereségért. Új-Zéland negyedik mérkőzésén másodszor nyert, Ausztrália harmadik összecsapásán először szenvedett vereséget.

Új-Zéland csúnyán kikapott Sydneyben 2008. július 26. 14:57 A rangos déli rögbitorna, a Három Nemzet negyedik mérkőzésén a sorozatban címvédő új-zélandi válogatott tizenöt pontos vereséget szenvedett Sydneyben a vendéglátó ausztrál együttestől. A találkozó célokban igen gazdagra sikeredett: szám szerint hétnek tapsolhatott a népes, 78944 főt számláló publikum.

Dél-afrikai vereség Ausztráliában 2008. július 19. 15:04 A vb-címvédő dél-afrikai rögbi-válogatott 16-9-re kapott ki Perth-ben a házigazda ausztrál együttestől a 2008-as rangos déli sorozat, a Három Nemzet harmadik fordulójában.

Rögbi, Három Nemzet: dél-afrikai bravúrgyőzelem Új-Zélandon 2008. július 12. 20:49 A rangos déli rögbitorna, a Három Nemzet sorozat 2008-as kiírásának második mérkőzésén a Dél-afrikai Köztársaság válogatottja 30-28-ra verte Új-Zélandot utóbbi saját otthonában, Dunedinben.

A dél-afrikai Matfieldnek ez nem jött be 2008. július 6. 16:35 A rangos „déli” rögbitorna, a Három Nemzet sorozat 2008-as kiírásának első mérkőzésen az új-zélandi válogatott hazai pályán, Wellingtonban kilenc ponttal verte a 2007 őszén világbajnoki címet szerző dél-afrikai együttest. Victor Matfield, a Springbok egyik legjobbja a mérkőzés előtt kijelentette, hogy a sérült McCaw nélkül az AB erőtlen. Nos, bármennyi gond sújtja is az AB-t, akárhány játékos lehet sérült, azért mégis ők azok, akik a Hakával kezdhetik el a mérkőzését. Jó velük csínján bánni!