Új-Zéland csúnyán kikapott Sydneyben

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 26. 14:57
A rangos déli rögbitorna, a Három Nemzet negyedik mérkőzésén a sorozatban címvédő új-zélandi válogatott tizenöt pontos vereséget szenvedett Sydneyben a vendéglátó ausztrál együttestől. A találkozó célokban igen gazdagra sikeredett: szám szerint hétnek tapsolhatott a népes, 78944 főt számláló publikum.

Jól kezdett az ausztrál csapat, amely tíz perc elteltével máris 10-0-ra elhúzott. Megnyugtató előnyét sikeresen őrizte a vendéglátó (17-5), de a vendégek a szünetre azért felzárkóztak (17-12).

A második felvonásban még tovább csökkent a két gárda közötti különbség (19-17), onnantól kezdve azonban csak a hazaiak voltak a pályán, a vendégek ellőtték minden puskaporukat.

A hazai célokat Ryan Cross, Peter Hynes, Rocky Elsom, James Horwill vitte, Matt Giteau pedig hiba nélkül értékesítette a jutalomrúgásokat, illetve utóbbi rúgóspecialistának volt még egy-egy mezőnygólja és sikeres büntetője is.

Az új-zélandiak közül Mils Muliaina, Andrew Hore, Andrew Ellis volt a célvivő, Dan Carter két jutalomrúgást értékesített.

Új-Zéland a harmadik mérkőzését játszotta le az idei sorozatban, az AllBlacks a Dél-afrikai Köztársaság elleni hazai győzelemmel kezdett, hogy aztán otthon szenvedjen vereséget az afrikaiaktól. Így most már a második vereségüket könyvelték el.

Ausztrália második hazai mérkőzését is megnyerte: a dél-afrikaiak legyőzését követően (16-9) ezúttal az új-zélandiak sem okoztak gondot számukra.

Az AllBalcks egy hét múlva Aucklandban vághat vissza a nagy riválisnak a vereségét, de a sorozat utolsó, kilencedik fordulójában Új-Zéland még egyszer ellátogat Ausztráliába.