Dél-afrikai vereség Ausztráliában

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 19. 15:04
A vb-címvédő dél-afrikai rögbi-válogatott 16-9-re kapott ki Perth-ben a házigazda ausztrál együttestől a 2008-as rangos déli sorozat, a Három Nemzet harmadik fordulójában.

Az ausztrálok Lote Tuqiri és Stirling Mortlock révén két célt vittek, miközben a vendégek hasonlóra nem voltak képesek.

A dél-afrikaiak mindössze három büntetőt értékesítettek – Francois Steyn kétszer, Butch James egyszer volt eredményes –, miközben a két célt vivő hazaiak egy-egy büntetőt és mezőnygólt – Matt Giteau és Berrick Barnes – is szereztek.

A félidőben még szerény két pont volt a hazai előny, és igen szerény volt az első negyven perc ponttermése is (5-3).

A dél-afrikaiak egy győzelemmel és két vereséggel zárták így idegenbeli túrájukat: Új-Zélandon először kikaptak (19-8), de másodszor meglepetésre győzni tudtak (30-28), megszakítva ezzel az AllBlacks 30 mérkőzéses hazai veretlenségi szériáját.

Az ausztrál válogatott ezzel a győzelemmel kapcsolódott be az idei sorozatba. A sorozat következő mérkőzésére is Ausztráliában kerül sor, a házigazdák július 26-án Sydneyben fogadják a nagy rivális új-zélandi csapatot, amely minden bizonnyal gyorsan szeretné helyre tenni a dél-afrikaiak elleni, egy héttel ezelőtti kisiklást. És mi lehetne erre a legjobb mód, mint rangadót nyerni Ausztráliában.