Ismét kikaptak otthon a dél-afrikaiak

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 23. 19:07
A világbajnoki címvédő dél-afrikai rögbi-válogatott a rangos déli sorozat, a Három Nemzet hetedik fordulójában, második hazai mérkőzésén a második vereségét szenvedte el. Egy héttel korábban Új-Zéland (19-0), ezúttal Ausztrália bizonyult jobbnak náluk, utóbbi 27-15-re.

A dél-afrikaiak az egy héttel korábban elszenvedett, megalázó vereség után abban a reményben léptek pályára, hogy legyőzzék soros ellenfelüket, az ausztrálokat. A két csapat egyszer már találkozott egymással az idei sorozatban, Perth-ben a házigazdák az új-zélandi csínyt elkövető dél-afrikaiakat 16-9-re verték.

Tehát ellenük is volt miért visszavágniuk a dél-afrikai világbajnokoknak, ráadásul csak abban az esetben maradhattak volna versenyben a sorozatban, ha nyernek. Esetleges újabb vereségük egyet jelentett volna azzal, hogy csak az utolsó, harmadik helyen végeznek az idén. Ellenben az ausztráloknak csak a győzelem volt kifizetődő, ők ugyanis még valóban veszélyesek lehetnek a Három Nemzetben címvédő és listavezető új-zélandiakra.

A durbani mérkőzés aztán az óceániai vendégek elképzelése szerint alakult, akik Matt Giteau büntetőjével szereztek vezetést, majd a félidő előtt Benn Robinson célja után nőtt az előny és lett 10-0 a szünetben. Nem a hazaiaknak…

A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött: eredményes vendégakciókkal, pontatlan és céltalan hazai támadásokkal. Bár Butch James büntetőből megindította a dél-afrikaiak szekerét, Lote Tuqiri újabb célt vitt az ausztráloknak, majd Giteau büntetőből volt ismét eredményes.

Az ausztrálok 20-3-ra megléptek, eldőlni látszott a mérkőzés. Adrian Jacobsnak köszönhetően azonban két célt is vittek a dél-afrikaiak, ám még mielőtt izgalmas végjátékban reménykedhettek volna a házigazdák, Stirling Mortlock egy vendégcéllal visszaállította a meggyőző különbséget.

Ez volt az ausztrálok második sikere a Dél-afrikai Köztársaságban, pedig 1992-től kezdődően már tizenhat találkozón léphettek pályára egyik nagy riválisuk otthonában.

A sorozat nyolcadik fordulójában ismét a dél-afrikai és az ausztrál együttes lép pályára, a találkozót Johannesburgban rendezik augusztus 30-án.

Az ausztrálok négy mérkőzésen szerzett 13 pontjukkal a második helyen állnak a tabellán, az öt találkozón 14 pontot gyűjtő új-zélandiak mögött. A dél-afrikaiak öt találkozón mindössze öt pontra voltak képesek, négyszer kaptak ki, egy győzelmüket Új-Zélandon aratták. A sorozatban mindhárom együttes hat-hat találkozón lép pályára.

A sorozat utolsó fordulójában az AllBlacks Ausztráliába látogat, a Brisbane-i mérkőzés dönt a 2008-as kiírás győzteséről is egyben. A helyzeti előny az ausztráloknál lehet: egyrészt mert saját pályájukon, saját közönségük előtt fogadhatják a fő riválist, másrészt pedig újabb dél-afrikai sikerükkel a tabella első helyén állva, pontelőnnyel várhatnák az összecsapást. Persze, utóbbihoz még győzniük kellene Johannesburgban.