KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CVETANA_PIRONKOVA"
Budapestre jön Wimbledon negyeddöntőse? 2011. június 29. 18:06 Szombaton a kvalifikációval kezdődik a Római Teniszakadémián az év egyik legrangosabb hazai sporteseménye, a 220 ezer dollár összdíjazású, 16. Poli-Farbe Budapest Grand Prix női torna, amelyen várhatóan pályára lép az idei wimbledoni viadal negyeddöntőse, a bolgár Cvetana Pironkova is.

Budapestre jönnek Wimbledon hősnői! 2010. június 29. 16:30 Folytatódott a hétfőn kezdődött csillaghullás az All England Clubban. A wimbledoni teniszbajnokság nyolcadik napján az ötszörös győztes Venus Williams két sima játszmában (6:2, 6:3) kikapott a 22 éves Czvetana Pironkovától. Az elődöntőbe jutott bolgár lány a jövő héten akár wimbledoni bajnokként érkezhet Budapestre, a GDF-Suez Grand Prix-ra. Nem járt jobban a belga Kim Clijsters sem, őt az orosz Zvonarjova búcsúztatta három szettben (3:6, 6:4, 6:2). A címvédő Serena Williams nem okozott meglepetést, a kínai Lit verte és a négy között azzal a cseh Petra Kvitovával találkozik, aki a jövő héten szintén a Római Teniszakadémián szerepel.

Nem jött össze Marosi Katinak a főtábla 2009. április 27. 18:22 A világranglista 50. helyén álló Cvetana Pironkova 2 óra 19 perces mérkőzésen legyőzte Marosi Katalint (153.) a selejtező harmadik fordulójában, így a magyar teniszező nem került főtáblára a 700 ezer dollár összdíjazású stuttgarti tenisztornán.

Marosi Katalin a főtábláért játszik 2009. április 26. 19:53 A világranglista 152. helyén álló Marosi Katalin nagy csatában legyőzte az olasz Karin Knappot, így a főtáblára kerülésért léphet pályára a 700 ezer dollár összdíjazású stuttgarti tenisztornán. Ellenfele az a Cvetana Pironkova lesz, aki a selejtező második fordulójában nyert Arn Gréta ellen.

Szávay Ágnes elhúzhat Schiavonétól 2009. március 25. 20:33 A rendkívül tapasztalt Francesca Schiavone lesz Szávay Ágnes ellenfele a második fordulóban a 4,5 millió dollár összdíjazású, Miamiban zajló tenisztornán, miután nagy csatában legyőzte a bolgár Cvetana Pironkovát. Az olasz játékos a döntő szettet 6:3-ra nyerte meg a tengerentúli szuperversenyen.

Bravó, bravó, Marosi Katalin! 2008. július 10. 16:50 Nem maradunk magyar teniszezőnő nélkül a Római parton zajló WTA-verseny negyeddöntőjében, hiszen Marosi Katalin 6:2, 7:6 (7-2)-ra legyőzte a viadalon harmadikként kiemelt Cvetana Pironkovát. Ráadásul a magyar lány a rövidítést 0-2-ről fordította a maga javára. Bravó, Marosi Katalin!

Csakvetadzénak nincs oka pironkodni 2008. május 16. 17:37 Az 1,34 millió dollár összdíjazású római salakpályás női tenisztorna negyeddöntőjében a hatodik helyen rangsorolt orosz Anna Csakvetazde 6:2, 3:6, 6:1-re verte a bolgár Cvetana Pironkovát.