Bravó, bravó, Marosi Katalin!

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 10. 16:50
Nem maradunk magyar teniszezőnő nélkül a Római parton zajló WTA-verseny negyeddöntőjében, hiszen Marosi Katalin 6:2, 7:6 (7-2)-ra legyőzte a viadalon harmadikként kiemelt Cvetana Pironkovát. Ráadásul a magyar lány a rövidítést 0-2-ről fordította a maga javára. Bravó, Marosi Katalin!

Míg szerdán kesernyés szájízzel váltunk el a Római Teniszakadémiától, Marosi Katalin csütörtöki produkciójával feledtette Szávay Ágnes gyengécske szereplését. A nyolcaddöntőben a magyar lány ellenfele a remek formában lévő, harmadik kiemelt bolgár Cvetana Pironkova volt.

Az előzetes latolgatások ennek megfelelően sima "vendéggyőzelmet" prognosztizáltak, ennek ellenére a látottak alapján akár azt is hihettük volna, a magasabban jegyzett teniszező bizony Marosi Katalin.

Az első szettben lélegzetelállítóan játszott honfitársnőnk, akit valószínűleg feldobott a hazai pálya és az esélyesség terhe sem nyomta a vállát. Bombaerős adogatások, magabiztos fonákok, pontos, helyezett labdák, kegyelmet nem ismerő munka a hálónál. A bolgár lány azt sem tudta, merre fusson, mert futnia, azt kellett.

A mérkőzés elején még tudta tartani ellenfelét, ám a folytatásban teljesen összezuhant és 6:2-re el is veszítette azt. Meglepetés a javából, de szerencsére ezúttal nem nekünk kellett szomorkodnunk emiatt.

Harcosabb rivális "jött ki" a második felvonásra, de ezt lehetett is sejteni. Pironkova összeszedettebbnek tűnt, és bár többször nyert úgy pontot, hogy Marosi hibázott, ellépni mégsem tudott.

Nyíltabbá, egyértelműen kiegyenlítettebbé vált a csata, nem egyszer fordult elő, hogy egymás adogatásait nyerték el a játékosok. Az előny azonban nálunk, no jó, Marosinál volt. Ahogy haladtak a felek a játszma vége felé, úgy vált egyre izgalmasabbá a vetélkedés.

5:3-as Marosi vezetésnél már-már úgy tűnt, újabb könnyed partival, azaz magyar sikerrel zárul a találkozó, amikor Pironkova vett még egy nagy levegőt és felszívta magát. Jött is az egyenlítés, majd miután hozták saját szervajátékukat, rövidítés következett.

Aggódhattak a szurkolók, hiszen lélektanilag nagyon rosszkor kezdett el teniszezni a bolgár, aki gyorsan 2-0-s előnyre tett szert a rövidítésben. Igen ám, de Marosi még a budapesti melegben is képes volt megőrízni hidegvérét és innentől kezdve letarolta a vele szemben lévőt.

A fantasztikus hajrá vége 7-2 lett, így a meccs is befejeződhetett. Marosi Katalin megérdemelten győzött, ellenfele pedig a horvát Karolina Sprem lesz a negyeddöntőben.