Kusztor élmezőnyben zárt Lombardiában

Szerző: shLétrehozva: 2010. április 5. 16:46
Összességében remek teljesítményt nyújtott Kusztor Péter a ma befejeződött Settimana Lombarda körversenyen, az összetettben a 26. helyen végzett a bivalyerős mezőnyben, a hat nap alatt 4:27 perc hátrányt összeszedve a győztes olasz, Michele Scarponi mögött.

A mai, ötödik etapon Riccardo Riccónak nem volt elég idei második szakaszgyőzelme, hogy veszélyeztesse Scarponi sikerét, a bergamói befutón honfitársa azonos idővel érkezett.

A Montello és Bergamo közötti 153 kilométeres táv során ezúttal is több komoly emelkedővel kellett megküzdeni, Kuszti ma a nem sokkal a befutó előtt két részre szakadó élboly második felében, a 32. helyen érkezett 15 mp hátránnyal. A szintén a svájci Atlas Personal csapatában versenyző magyar bajnok, Cziráki István a 117. lett, 14:10 perc hátránnyal, összetettben 107. helyen végzett.

Az összetett győztes, Michele Scarponi

Kusztor teljesítményével kapcsolatban meg kell jegyezni azok számára, akik kevésbé járatosak a nemzetközi kerékpársportban, hogy harmadosztályú, kontinentális csapat tagjaként szinte csak az első és másodosztályú – ProTour és ProContinental – csapatok legjobb versenyzői előzték meg, egy olyan 2.1 kategóriás Europe-Tour verseny során, melyen az utolsó három szakasz nagyon nehéz körülmények között, nehéz domborzatú terepen zajlott.