Aegon-értékelés a Székely Körversenyről

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 15. 09:36
Szombaton zárult a háromnapos, UCI 2.2 kategóriás Székely Körverseny, melyen a magyar válogatott és az Aegon Cycling Team is képviseltette magát, utóbbi csapatból Pintér Tamás zárt a legjobb magyarként az összetettben, Vígh Zoltán pedig a második etap főszereplője volt.

A 19 éves Pintér a 24. helyen zárt 14:29 perccel a győztes német Florian Bissinger mögött, a versenyt végül kilenc magyar versenyző fejezte be. Az utolsó két nap, a második szakasz és a harmadik napon rendezett két félszakasz eseményeit Kiss Gergely (Aegon Cycling Team) foglalja össze:

2. szakasz: A Csíkszereda-Gyergyó-Csíkszereda-Hargitafürdő közötti 180km-es szakasz első egy órája igen fürgére sikerült- közel 44-es átlaggal jutott túl a mezőny a Hargitán. Az első megtorpanást kihasználva Vígh Zoltán bevállalt és így elsőként kanyarodhatott a Libánra - a Gyergyóba átvezető hegyre. Az előnye folyamatosan nőtt, 3'50" volt a legnagyobb időkülönbség közte és az üldözők között. Hátul az Aegon csapata jól összedolgozva igyekezett lassítani a mezőnyt, időt nyerni Zolinak, aki így elvitte a hegyihajrát is. Csak Gyergyó előtt, az 50. szökésben megtett magányos kilométert követően duzzadt 3, majd 4 főre a szökevénycsoport.

Gyergyótól Csíkszeredáig a szél, a tempó és a számbeli fölény megtették hatásukat , folyamatosan csökkentve az elmenés 3 perces előnyét. Így újabb 60 kilométeres hajsza után, a városba érve egyesült újra a mezőny, ami a hargitafürdői befutóra meglehetősen szétzilálódott, végül a KTM-es Bissinger nyert. A magyarok szereplése: Vígh Zoltán volt a nap egyik főszereplője és legagresszívabb versenyzője 110 km-es szökésével; a hargitafürdői befutóra pedig Puskás Dávid érkezett elsőnek a mieink közül, a 15. helyen.

3a szakasz: Hegyi időfutam, 5,2 km - Hármas kereszttől Hargitafürdőre, ahol Fejes Gábor a 10. időt hajtotta , míg Lovassy Krisztián a 16. helyen érkezett.

3b szakasz:  130 kilométer Csíkszereda-Csíkszereda között, ami egy városon kívüli kis körrel indított, majd 17 darab, a már korábbi évekből jól ismert városi hegyi körrel zárult. Csíkon kívülre érve kissé kaotikus helyzet alakult ki, mikor egy elmenést rosszfelé irányítottak, itt az UCI bíró döntése alapján – némi várakozást követően – újrarajtoltatták a versenyt. A próbálkozásoknak köszönhetően hamar kialakult egy igen nagy, majd 20 fős szökevénycsoport – sajnos magyar kerekes nem akadt közöttük –, ami közel 3 perc előnnyel érte el a város határát. A mezőnyben az összetettet vezető KTM-es Bissinger és megmaradt emberei igyekeztek felzárkózni a körözés alatt folyamatosan morzsolódó szökevénycsoportra. Végül a 7 főre apadt élboly érkezett az utolsó körre, ahol is az ukrán Sosnitskiy (KOLLS) győzedelmeskedett, míg a mezőnyhajrában Lovassy Krisztián bizonyult a leggyorsabbnak a 8. helyet megszerezve. Pintér Tamás 14. lett a zárószakaszon, az összetettben pedig a 24. helyen zárta a 3 napos viadalt legjobb magyarként.