KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "WTA_BRISBANE"
Az utolsó magyar is elbukott 2013. január 1. 11:54 Babos Tímea, Czink Melinda és Arn Gréta után a negyedik magyar, Marosi Katalin is vereséggel kezdte a 2013-as tenisz-szezont: horvát párjával 66 perc alatt, 6:2, 6:4-re kapott ki a Sara Errani és Roberta Vinci alkotta olasz duótól. A mieink mérlege Kínától Ausztrálián át Új-Zélandig öt mérkőzésből öt vereség. Az igazsághoz tartozik, hogy Arn Gréta és a Marosi-Jurak kettős egyaránt az első kiemelttől szenvedett vereséget Aucklandben illetve Brisbane-ben. Erre szokták mondani, hogy a folytatás csak jobb lehet. Az év első Grand Slaméig, az Australian Open rajtjáig még 13 nap van...

Szávay nem bízott semmit a véletlenre 2010. január 10. 10:14 A szombaton Brisbane-ben döntőzött Justine Henin távolmaradása miatt biztosan főtáblás Szávay Ágnes harmadik, tét nélküli selejtezős mérkőzését is megnyerte a sydneyi 600 ezer dollár összdíjazású tenisztornán.

Czinkék a siker kapujában buktak el 2010. január 9. 14:26 Szett- és brékelőnyben is volt a Czink Melinda-Arantxa Parra Santonja kettős, de végül vereséget szenvedett a párostorna döntőjében a 220 ezer dollár összdíjazású brisbane-i teniszversenyen. A finálét az Andrea Hlavackova-Lucie Hradecka duó nyerte.

Ismét itt a belga egyeduralom? 2010. január 8. 09:34 Belga házidöntőt rendeznek a brisbane-i tenisztorna 220 ezer dolláros női versenyében, ahol két, a közelmúltban visszatérő egykori világelső, Justine Henin és Kim Clijsters csap össze.

Czink a párosban vigasztalódott: döntős 2010. január 7. 10:40 Nem sokáig kesergett Czink Melinda a Justine Henintől elszenvedett vereség miatt, mivel Arantxa Parra Santonja oldalán bejutott a párosok döntőjébe a 220 ezer dollár összdíjazású brisbane-i teniszversenyen. A magyar-spanyol kettős 6:2, 6:1-re győzte le a Rodionova-Rogyionova duót. Az ausztrál-orosz páros korábban Szávay Ágnest és Roberta Vincit múlta felül.

Simán kikapott Szávay Ági Brisbane-ben 2010. január 6. 08:27 A keddi páros kudarc (1:6, 1:6) után az egyéniben is búcsúzott Szávay Ági a 220.000 dolláros ausztráliai WTA versenytől. A világranglistán 39. magyarnak esélye sem volt Daniela Hantuchova ellen a negyeddöntőbe jutásra. A negyedik kiemelt szlovák 1 óra 11 perc alatt könnyedén 6:3, 6:1-re verte. Így Czink Melinda magára maradt Bribane-ben.

Czink állíthatja meg a világsztárt 2010. január 5. 09:12 Újabb maratoni csatát nyert az elsőszámú magyar teniszező a szezonnyitó WTA Grand Prix-n Ausztráliában. A keménypályás, 220.000 dollár összdíjazású viadal második fordulójában a 7. kiemelt Czink Melinda 1 óra 58 perc alatt 6:3, 2:6, 6:1-re verte a cseh Barbora Zahlavova Strycovát és bejutott a legjobb nyolc közé, ahol várhatóan Justine Henin ellen léphet pályára csütörtökön.

Kiejtette cseh ellenfelét Czink 2010. január 3. 13:22 Három játszmás győzelemmel kezdett Czink Melinda a cseh Lucie Hradecka ellen a brisbane-i WTA-tenisztorna (220 ezer dollár összdíjazás) első fordulójában. Szávay Ágnes hétfőn rajtol a kínai Peng Su-aj ellen.

Ismét két magyar teniszezőnő a százban 2009. január 6. 08:11 A selejtezőből főtáblára jutó Czink Melindának túl nagy falat volt a harmadik helyen kiemelt francia Marion Bartoli a 220 ezer összdíjazású, Brisbane-ben zajló keménypályás WTA-torna második fordulójában. A vesztes magyar kiválóság becsületére váljon azonban, hogy három játszmára kényszerítette a nálánál papíron esélyesebb francia riválist, ráadásul az első szettet meg is nyerte.