KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SZUGIJAMA_AI"
Szávay-Gyementyjeva a negyeddöntőért! 2009. április 28. 18:35 Győzelemmel kezdte a salakpályás szezont Szávay Ágnes Stuttgartban, a 700 ezer dollár összdíjazású premier tenisztorna első fordulójában. A magyar kiválóság a nála három hellyel hátrébb rangsorolt japán Szugijama Ait verte három játszmában a Porsche Arenában. Idei tizedik győzelme után a második kiemelt Jelena Gyementyjeva vár rá a nyolcaddöntőben.

Nem jött össze Marosi Katinak a főtábla 2009. április 27. 18:22 A világranglista 50. helyén álló Cvetana Pironkova 2 óra 19 perces mérkőzésen legyőzte Marosi Katalint (153.) a selejtező harmadik fordulójában, így a magyar teniszező nem került főtáblára a 700 ezer dollár összdíjazású stuttgarti tenisztornán.

Szugijama sem tudta Serena útját állni 2008. augusztus 30. 22:46 Serena Williams, nővére sikerét követve bejutott a nyolcaddöntőbe az év utolsó Grand Slam tornáján, az amerikai nyílt teniszbajnokságon szombaton. A negyedik helyen kiemelt, kétszeres korábbi bajnok könnyedén, 6:2, 6:1-re verte a világranglista 32. helyén álló Szugijama Ai-t. A következő fordulóban a Severine Bremond és a Szávay Ágnest búcsúztató Tathiana Garbin mérkőzés győztesével találkozik.

Tenisz, Wimbledon: Szugijama Ai Grand Slam-rekordja 2008. június 25. 09:38 Rekordot döntött első fordulós - egyébként megnyert - mérkőzésével a wimbledoni teniszbajnokságon Szugijama Ai: a japánok 32 éves játékosa sorozatban 57. Grand Slam-tornáján lépett pályára.

Roland Garros: Szugijama már a 64 között búcsúzni kényszerült 2008. május 29. 15:52 A francia nyílt teniszbajnokság 2. fordulója jelentette a végállomást Szugijama Ainak, miután 6:0, 7:5-ös vereséget szenvedett Olga Govorcsovától.