KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "PHILIPP_KOHLSCHREIBER"
Federer ilyen rajtról álmodott 2011. április 12. 13:48 Magabiztos győzelmet aratott első idei salakpályás mérkőzésén Roger Federer: a világranglista-harmadik svájci sima két szettben, villámmérkőzésen győzte le a német Philipp Kohlschreibert a monte-carlói ATP 1000-s tornán. Várhatóan a harmadik fordulót is hasonlóan könnyedén veszi a bázeli.

Nadal maradt talpon a maratoni csatában 2010. január 22. 13:50 A vártnál lényegesen nehezebben, három és fél óra alatt 6:4, 6:2, 2:6, 7:5-re gyűrte le a világranglista 26. helyén álló Philipp Kohlschreibert a címvédő Rafael Nadal az ausztrál nyílt teniszbajnokság harmadik fordulójában.

Bombameglepetés: Djokovics elbúcsúzott 2009. május 30. 19:16 Egy nappal Venus Williams búcsúja után a férfitornán is robbant a bomba: kiesett a 4.kiemelt a francia nyílt teniszbajnokságon. A német Philipp Kohlschreiber simán legyőzte az Ausztrál Open tavalyi legjobbját, Novak Djokovicsot. A szerb klasszis gyenge teljesítményt nyújtott, még szettet sem nyert. A korábbi világelső Roger Federer négy játszmában múlta felül a francia Paul-Henri Mathieu-t.

Tenisz, Bécs: González kiesett, Kohlschreiber az elődöntőben 2008. október 10. 19:45 A francia Gael Monfils két szettben búcsúztatta a chilei Fernando Gonzálezt, míg a német Philipp Kohlschreiber a spanyol Fernando Verdascót legyőzve jutott a 674 ezer euró összdíjazású bécsi keménypályás férfi tenisztorna elődöntőjébe.

Peking 2008: Kohlschreiber combsérülés miatt visszalépett 2008. augusztus 6. 19:38 Philipp Kohlschreiber részleges combizomszakadást szenvedett, ezért a német játékos nem tud részt venni a pekingi olimpia férfi tenisztornáján.

Andy Murray egy szett után ébredt fel 2008. augusztus 1. 22:32 Andy Murray szetthátrányból állt fel Carlos Moya ellen a Cincinnatiban zajló férfi tenisztornán a Mestersorozat hetedik állomásán. A skót versenyző azonban a második felvonást 6:3-ra a harmadikat 6:1-re nyerte, és a legjobb négy közé jutott. Ivo Karlovic két szettet nyert rövidítésben Philipp Kohlschreiber ellen, ami elegendő volt a legjobb négy közé jutáshoz.

Tenisz, Halle: Kohlschreiber lesz a fináléban Federer ellenfele 2008. június 14. 18:57 A német Philipp Kohlschreiber két játszmában, 6:3, 7:5-re verte a 713 ezer euró összdíjazású, Halléban zajló füves ATP-torna elődöntőjében a második helyen kiemelt amerikai James Blake-et.