KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ERNESTS_GULBIS"
Nadal szezonbeli 61. győzelmét aratta 2010. október 1. 16:17 Idénybeli 11. ATP-elődöntőjébe jutott a világelső Rafael Nadal, aki könnyedén győzte le a kazah Mihail Kukusint az 551 ezer dollár összdíjazású bangkoki férfi tenisztornán pénteken.

Bosszút állt az ifjú titánon Federer 2010. május 14. 22:03 Törlesztett a világelső Roger Federer a kirobbanó formában lévő Ernests Gulbis ellen a bő két héttel ezelőtti római vereségért, szetthátrányból győzve jutott a madridi Masters szombati elődöntőjébe. Ellenfele a Murray-Ferrer meccs nyertese lesz.

Federer Madridban vághat vissza Rómáért 2010. május 14. 10:53 Egyoldalú "csatát" hozott a svájci házirangadó a 2.863 millió euró összdíjazású madridi tenisztornán, a világelső és nem mellesleg a spanyol fővárosban címvédő Roger Federer esélyt sem adott Stanislas Wawrinkának. A 16-szoros egyéni Grand Slam-győztes mindössze négy gémet veszített honfitársával szemben, de szinte bizonyos, hogy a legjobb nyolc között sokkal nehezebb dolga lesz.

Tenisz, Szentpétervár: Murray továbbjutott, Szafin kiesett 2008. október 23. 20:07 Az első helyen kiemelt brit Andy Murray két sima játszmában nyert lett riválisa ellen, s ezzel bejutott a legjobb nyolc közé az 1,049 millió dollár összdíjazású szentpétervári férfi tenisztornán.

Gulbis kis híján megleckéztette Nadalt 2008. október 14. 22:57 Rafael Nadal csak három szettben verte meg Ernests Gulbist a 2,27 millió euró összdíjazású madridi fedettpályás férfi tenisztorna második fordulójában. A lett fiatal egy játszmát elvett a világelsőtől, de a döntő felvonásban a spanyol megmutatta miért ő jelenleg a legjobb.

Tenisz, Metz: Ernests Gulbis két szettben búcsúztatta Ancicot 2008. szeptember 29. 22:07 A fiatal lett Ernests Gulbis két szettben legyőzte a nyolcadik helyen kiemelt Mario Anciot a 370 ezer euró összdíjazású franciaországi fedettpályás férfi tenisztorna első fordulójában.

Tenisz, Bukarest: Gasquet három szettes sikerrel mutatkozott be 2008. szeptember 9. 19:20 Szetthátrányból fordítva győzött az első helyen kiemelt Richard Gasquet a Bukarestben zajló 370 ezer euró összdíjazású férfi salakpályás tenisztornán.

Gulbis alaposan megdolgoztatta Roddickot 2008. augusztus 30. 07:43 A lett Ernests Gulbis kemény feladat elé állította a nyolcadik helyen kiemelt Andy Roddickot a US Open férfi egyeseinek második fordulójában. A papíron esélytelenebb játékos simán nyerte az első játszmát, majd a közönség támogatását bírva a hazai kedvenc egyenlített, átvette a vezetést, hogy a továbbjutásról döntő negyedik szettben is kemény csatában kerekedjen ellenfele fölé. Roddick ellenfele a harmadik fordulóban a 31. helyen kiemelt olasz Andreas Seppi lesz.

Tenisz, US Open: Ernests Gulbis nyerte a generációk csatáját 2008. augusztus 28. 01:15 A nagy tehetségnek tartott lett Ernests Gulbis három szettben verte a 33 éves, 2002-ben Melbourne-ben Grand Slam győzelmet arató Thomas Johanssont szerdán az amerikai nyílt teniszbajnokságon a US Openen Flushing Meadowsban. Továbbment az ausztrál Guccione is, a hazai pályán versenyző Levine elleni sikerével.

Djokovics hatékony játéka elődöntőt ért 2008. augusztus 2. 00:30 Másfél óra alatt, két szettben biztosította helyét Novak Djokovics a Cincinattiban zajló 2,615 millió dollár összdíjazású férfi mesterverseny elődöntőjében a lett Gulbis ellen. Mindkét játszmában egy-egy brék döntött a szerb javára, aki első szervái 67 százalékát beütötte, így esélyt sem adott ellenfelének. A harmadik kiemelt a Rafael Nadal – Nicolas Lapentti találkozó győztesével mérkőzik a döntőbe jutásért.