Bosszút állt az ifjú titánon Federer

Szerző: shLétrehozva: 2010. május 14. 22:03
Törlesztett a világelső Roger Federer a kirobbanó formában lévő Ernests Gulbis ellen a bő két héttel ezelőtti római vereségért, szetthátrányból győzve jutott a madridi Masters szombati elődöntőjébe. Ellenfele a Murray-Ferrer meccs nyertese lesz.

Kezd bemelegedni Roger Federer, aki derekas küzdelemben ugyan, de megverte a lettek nagy reménységét, Ernests Gulbist.

Rögtön az első bréklabdáját kihasználta a római elődöntős tehetség, akinek idei mérlege jobb, mint Federernek - legalábbis salakon. Remek adogatójátékára nem volt ellenszere az első kiemeltnek, aki így alig több, mint félóra allatt elbukta a játszmát.

Kísértetiesen hasonlóan, Gulbis-brékkel folytatódott a párbaj, de a svájci azon nyomban válaszolt, s innentől kezdve nem is engedte szóhoz jutni ellenfelét a szettben.

A végső játszmában 1:1-nél, egy gyönyörű átemeléssel vette el ellenfele adogatását a bázeli klasszis, s az előny elégnek bizonyult a meccs megnyeréséhez.