KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATP_HALLE"
Jól kezdte a füves szezont Federer 2010. június 8. 20:45 Győzelemmel kezdte a felkészülést az immár csak világranglista-második svájci Roger Federer a közelgő wimbledoni teniszbajnokságra. Két szoros szettben verte a finn Jarkko Nieminent a Gerry Weber Open első fordulójában, Halléban.

Tenisz, Halle: Kohlschreiber lesz a fináléban Federer ellenfele 2008. június 14. 18:57 A német Philipp Kohlschreiber két játszmában, 6:3, 7:5-re verte a 713 ezer euró összdíjazású, Halléban zajló füves ATP-torna elődöntőjében a második helyen kiemelt amerikai James Blake-et.

Federer sorozatban 22. győzelme Halléban 2008. június 12. 16:47 Hiába játszott saját magához képest visszafogottan mégis két szettben győzött csütörtökön Halléban a világelső Roger Federer a cseh Jan Vacek ellen, ezzel bejutott a negyeddöntőbe. A második fordulóban nehéz mérkőzésen győző Andy Roddick már az első szett rövidítése után továbbjutott, mivel honfitársa sérülés miatt visszalépett. Ivo Karlovic tovább folytatta menetelését, 6:3, 7:5-re verte a Roland Garroson a legjobb nyolc közé jutó Fernando Gonzalezt.

Nadal füvön is szenzációs formában 2008. június 11. 17:17 A vasárnap a francia nyílt bajnokságon tökéletes tenisszel negyedik trófeáját nyerő Rafael Nadal Londonban is kitűnően kezdett: a második fordulóban a tavalyi nyolcaddöntős svéd veterán Jonas Björkman ellen győzött rendkívül könnyen 6:2, 6:2-re. Jól mutatkozott be az ausztrál nyílt teniszbajnokság győztese, Novak Djokovics, a Queen's-ben tavaly bajnok Andy Roddick akárcsak a korábbi négyszeres győztes Lleyton Hewitt is. Eközben Roger Federer a németországi Halléban sorozatban 55. mérkőzését nyerte füvespályán és továbbjutott.