Idei hetedik döntőjébe jutott Federer

Szerző: shLétrehozva: 2010. október 23. 18:55
Sorozatban tizedik mérkőzésén maradt veretlen Roger Federer a korábbi világranglista-3. Ivan Ljubicic ellen, miután a svájci két szettben legyőzte a horvátot a stockholmi 531 ezer euró összdíjazású férfi tenisztorna elődöntőjében.

A 16-szoros Grand Slam-bajnok pénteken szetthátrányból fordított honfitársa, Stanislas Wawrinka ellen és kis híján szombaton is hasonlóra kényszerült, hiszen Ljubicic 5:4-nél a szettért adogatott.

Nem járt sikerrel, Federer egyenlített, majd a rövidítésben előnybe került. A második felvonás elején még tartotta magát horvát, de 1:2 után a riválisa sorozatban öt játékot nyert és szezonbeli hetedik ATP-döntőjébe jutott.

A korábbi világelső 16. Ljubicic elleni meccsén 13. győzelmét aratta és 51-12-re javította 2010-es mérlegét, a vasárnapi fináléban a német Florian Mayer lesz az ellenfele, akit eddigi két összecsapásukon legyőzött.

Moszkvában a szerb Viktor Troicki Markosz Bagdatisszal csap össze a döntőben.