Kürtös Kupa MTB verseny és SS-bajnokság

Szerző: shLétrehozva: 2010. április 25. 17:45
A Keszthelyi-hegység mára egyetlen kerékpáros versenyét - 103 fős mezőnnyel és Búr Zsolt győzelemmel - idén is zökkenőmentesen bonyolította le a helyi Kinizsi SK egyesülete. Néhány éve élesztették újjá a már-már feledés homályába kerülő egykori Bozót ill. Kürtős Kupát.

Szokásosan 3 táv közül lehetett választani a nagyjából 3500 méter hosszú, 200 méter szintemelkedéssel rendelkező pályán. Idén a 2, 3 és 6 körös táv kiegészült a SingleSpeed Bajnoksággal is, akiknek szintén 6 kört kellett teljesíteni.

A gyenesdiási Nagymezőn levő rajtközpont kifejezetten alkalmas verseny rendezésére, kellőképpen nagy, s a környező ösvényeken igen izgalmas és látványos versenyt lehet összehozni. Most sem volt ez másképp. Ragyogó idő várta a résztvevőket. Az erdő egyes fülledtebb részén már-már spinning termet idéző páratartalom rekedt meg. Ettől eltekintve mindenütt kiválóan járható, kevésbé technikás kerékpárosok számára is könnyen teljesíthető pályát biztosítottak a rendezők. „Libakergető” – legyinthetnek sokan a kis létszám és a kis vidéki rendezvény hallatán. Ez mégsem volt így, a 6 körös versenyen számos erős versenyző vett részt, akár a Másodosztályt, akár az Elit kategóriát nézzük.

VKE-Nelson
  Fotó: VKE-Nelson

Külön színfoltja volt a versenynek a Singlespeed Magyar Bajnokság (a résztvevők váltó nélküli, egysebességes hegyikerékpárokon tekernek), amit Sass József kitűnő teljesítménnyel nyert, idejével 2. lett volna a váltós kerékpárok versenyében is Búr Zsolt mögött.

Rengeteg családtag és ismerős állt a pálya szélén, buzdítva a versenyzőket. Igazi családi hangulatú verseny volt ismét. A dobogósok stílszerűen egy kerámia kürtős kalácsot kaptak teljesítményük elismeréseként, illetve a papírtasakjukba került egy-egy kilométer óra, lámpa, egyéb kis dolog a szponzorok jóvoltából.

Dobos Ferenc fotói a versenyről: KATTINTSON IDE!