Buruczki és Dósa pontszerző Malajziában!

Szerző: BHLétrehozva: 2011. október 20. 08:23
A magyar válogatott színeiben Buruczki Szilárd és Dósa Eszter is pontszerző helyen végzett az ötnapos malajziai Langwaki International Mountain Bike Challenge olimiai-krossz futamán, amire a második napon került sor.

A malajziai verseny legfontosabb napja a tegnapi C2 kategóriás (UCI ranglista pontszerző az olimpiai kvótáért) olimpiai-krossz verseny volt egy 4,7 kilométeres körben, az elit futamokban Buruczki hatodik lett, Dósa a 9. helyen ért célba, 8 illetve 2 UCI-ranglista pontot szerezve.

Az ötnapos esemény első napján Eszter 9. lett a maraton versenyszámban, Szilárd itt 14. lett. A továbbiakban endurance, nem körpályás XCO, és shorttrack versenyek várnak a hegyibringásokra.