KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "WTA_PRAGA"
Szávay a Top40-ben tornagyőzelme után 2010. július 19. 09:09 A prágai tornán vasárnap győztes Szávay Ágnes tizenegy helyet javított, így a 38. a női teniszezők legfrissebb, hétfőn kiadott világranglistáján, amelyet továbbra is Serena Williams vezet. A magyar versenyző nyolc napon belül második diadalát ünnepelhette, miután a cseh fővárosban aratott sikere előtt Budapesten győzött, így az idei pontverseny már a 28. pozíciót foglalja el.

Szávay megállíthatatlan: döntős Prágában 2010. július 17. 14:29 Szávay Ági a múlt heti budapesti címvédés után a prágai szintén 220 ezer dollár összdíjazású WTA Grand Prix-n is fináléba jutott, miután a cseh Lucie Hradeckát 1 óra 20 perc alatt 6:2, 6:4-re verte. A magyar lány sorozatban kilencedik mérkőzésén maradt veretlen, ami profi pályafutása leghosszabb győzelmi szériája. Némi meglepetésre a vasárnapi döntőben nem a svájci Patty Schnyderrel találkozik, mert a korábbi világranglista-7. a másik elődöntőben két sima szettben (6:2, 6:0) kikapott a cseh Barbora Zahlavová-Strycovától. Amennyiben Szávay vasárnap legyőzi a 24 esztendős plzenit, gyakorlatilag kvalifikálja magát a Balin rendezendő szezonzáró „kismesterversenyre". Mi több, az első számú magyar teniszező párosban is fináléba jutott, a román Niculescu oldalán egy román párost búcsúztattak.

Prágában is hódít Szávay, negyeddöntős 2010. július 15. 15:33 Elintézte a hazai kedvenc Iveta Benesovát és a nyolc közé jutott Szávay Ágnes a 220 ezer dollár összdíjazású prágai salaktornán. A negyeddöntőben a 19 éves szlovén tehetség Polona Hercoggal találkozik, akit történetesen korábbi edzője, Kuhárszky Zoltán készít fel.

tenisz 2010. július 14. 21:05