KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HORVAT_FERFI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
Elsőként lett elődöntős a világbajnok 2008. augusztus 20. 10:20 Könnyed győzelmet aratott a spanyol férfi kosárlabda-válogatott a pekingi ötkarikás játékok negyeddöntőjében, a horvátok ellen. A világbajnok úgy nyert tizenhárom ponttal Pau Gasol vezetésével, hogy az utolsó perceket elszórakozta. Korábban volt huszonnégy egységnyi különbség is a két gárda között.

Peking 2008, kosárlabda: a horvátok 34 ponttal verték Iránt 2008. augusztus 18. 04:36 Könnyedén már az első két negyedben nagy előnyt begyűjtve verte a horvát férfi kosárlabda válogatott Iránt az A csoportban.

Peking 2008, férfi kosárlabda: nagy csata, litván győzelemmel 2008. augusztus 16. 09:58 Hatalmas csatában, remek hajrával győzött a litván férfi kosárlabda-válogatott Horvátország ellen 86-73-ra. A rendkívül izgalmas összecsapáson az utolsó negyed döntött, amit a baltiak 30-11-re hoztak, ezzel megfordítva az állást.

Az argentinok hozták a kötelezőt 2008. augusztus 14. 18:02 Meglehetősen magabiztosan, 77-53-ra verte Argentína a horvát nemzeti együttest a pekingi játékok kosárlabdatornájának A csoportjában. A dél-amerikaiak egy percre sem engedték ki kezükből a marsallbotot, és a rendkívül jó formát kifogó Manú Ginobili és Andrés Nocioni vezérletével szusszanásnyi szünetet sem engedélyeztek az eddig jól teljesítő, ám a mai napon csalódást keltő Horvátországnak.

Peking 2008, férfi kosárlabda: horvát győzelem Oroszország felett 2008. augusztus 12. 07:09 Bezsebelte második győzelmét a pekingi olimpián Horvátország férfi kosárlabda-válogatottja Oroszország ellen. A horvátok nagy csatában 85-78-ra verték az Andrej Kirilenko vezette oroszokat a torna A csoportjában.

Peking 2008: Magabiztos horvát férfi kosársiker Ausztrália ellen 2008. augusztus 10. 15:39 Horvátország férfi kosárlabda csapata verte Ausztráloa legjobbjait a pekingi ötkarikás játékok harmadik napján. A B csoport küzdelmeiben ez volt a harmadik találkozó, amelyen az európai együttes sima találkozón szerezte meg pontjait.

Kosárlabda: Görögország és Horvátország már kijutott az olimpiára 2008. július 19. 22:14 Görögország férfi kosárlabda-csapata 88-63-ra legyőzte Puerto Ricót az Athénban zajló olimpiai selejtezőtorna elődöntőjében, ezzel kvalifikálta magát Pekingbe.

Kosárlabda, Athén: Puerto Rico-Görögország az elődöntőben 2008. július 19. 17:21 Az Athénban zajló olimpiai kvalifikációs tornán a papírformának megfelelően Puerto Rico mellett Horvátország, Németország és Görögország férfi kosárlabda-válogatottja jutott be az elődöntőbe és maradt versenyben az olimpiai részvételért folyó versengésben.