Peking 2008, férfi kosárlabda: horvát győzelem Oroszország felett

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 12. 07:09
Bezsebelte második győzelmét a pekingi olimpián Horvátország férfi kosárlabda-válogatottja Oroszország ellen. A horvátok nagy csatában 85-78-ra verték az Andrej Kirilenko vezette oroszokat a torna A csoportjában.

Az első negyedben még kiegyenlített játékot hozott a találkozó a közönség számára, a balkániak csak a második játékrészre tudtak tartós előnyt kiharcolni, ekkor 42-36-os horvát vezetéssel mentek pihenőre a csapatok.

Az első meccsen is remeklő Nikola Prkacin most is remekelt, vezetésével a pályaválasztók már 10 pontos előnyre is szert tettek a harmadik negyedben (51-41).

Az utolsó periódusban már nem változott a felállás, megtartotta előnyét a horvát csapat (85-78).