KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BRAZIL_NOI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
Csak semmi szex az olimpia előtt! 2012. július 21. 20:38 Néhány nappal az olimpia előtt kizárta a keretből a női válogatott egyik kulcsemberét, Iziane Marquest a brazil kosárszövetség. Az ok: együtt aludt a barátjával - az edzőtáborban. Fegyelmezetlenségei miatt a női kosárlabda Balotellijének nevezi Marquest a brazil sajtó.

Peking 2008, női kosárlabda: hiába nyert Brazília, kiesett 2008. augusztus 17. 13:15 Brazília nem élte túl a csoportkört a pekingi olimpia női kosárlabda tornáján, hiába verték az A csoport ötödik fordulójában Fehéroroszországot tizenöt ponttal, a dél-amerikaiaknak négy vereség után ez volt az első győzelmük a tornán. A vesztes fehéroroszok sem lehetnek túl szomorúak, hiszen a csoport harmadik helyén végezve jutottak be a nyolc közé, ahol a B csoport második helyezettjével találkoznak majd.

Peking 2008, női kosárlabda: az oroszok negyedszer is győztek 2008. augusztus 15. 10:08 Az orosz női kosárlabda-válogatott negyedik csoportmérkőzését is megnyerte, ezúttal a brazilokat múlták felül tíz ponttal, 74-64-re. Ezzel továbbjutásuk nem is lehet kérdéses.

Peking 2008, kosárlabda: 15 pontos ausztrál siker Brazília ellen 2008. augusztus 11. 18:53 A pekingi kosárlabdázók női tornáján az ausztrál válogatott már az első negyedben bebiztosította sikerét a brazilok ellen, végül pedig 80-65 verte a dél-amerikai együttest.

Hosszabbításban kapott verést Brazília 2008. augusztus 9. 12:34 Az A csoport második találkozóján Brazília meglepetésre 68-62-re kikapott a koreai válogatottól a pekingi olimpia női kosárlabdatornáján. A dél-amerikai együttes az egész meccset uralták, mégis vereséget szenvedtek a hosszabbításig „fajuló” találkozón.