Hosszabbításban kapott verést Brazília

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 9. 12:34
Az A csoport második találkozóján Brazília meglepetésre 68-62-re kikapott a koreai válogatottól a pekingi olimpia női kosárlabdatornáján. A dél-amerikai együttes az egész meccset uralták, mégis vereséget szenvedtek a hosszabbításig „fajuló” találkozón.

Az első negyed kiegyenlített játékot hozott, fej-fej mellett haladt a két együttes, az egyik oldalon Patricia Ferreira, a másikon Jeon-Ha Beon vitte a prímet egyáránt nyolc ponttal.

A hölgyek 14-13-as brazil vezetéssel ülhettek le pihenni.

A második játékrészben folytatódott a harc, de azt hozzá kell tenni, hogy egyben izgalmas is volt a harc, a két válogatott ha nem is indult egyenlő esélyekkel, azonban a parketten kiegyenlítődtek az előzetesen megsaccolt erőviszonyok. A 2004-es athéni olimpián negyedik helyen végző dél-amerikaiak 28-26-ra vezettek a félidőben Korea ellen.

Ferreira mellett Claudia Neves és Micea Jacinto repítette a brazilokat, kérdéses volt viszont, hogy megtudják-e törni a lelkes ázsiaiak remek védekezését.

A másdik félidőben a koreaiak nem is vártak sokáig, azonnal egalizáltak Beon révén. A két együttes cserélte sorait, próbáltak frissíteni, hiszen a kosár- illetve pontmennyiség alacsonyabb volt, mint az átlag. Fel is pörögtek a csapatok, Jucimara Dantas révén elkapták a fonalat a brazilok, de nem tudtak igazán elszakadni Koreától (34-33).

A csapatok végül a kiegyenlített játéknak ksözönhetően 15-15-ös játékrészt produkáltak, a negyedik negyed előtt 43-41-es dél-amerikai vezetést könyvelhhettünk el.

A találkozó utolsó részében Jacinto tovább növelte az addig nem túl nagy brazil előnyt, majd Ferreira triplájával már 48-41 volt oda. Jogos volt a koreai időkérdés.

Hatott a pihenő Szun-min Jung és Joun Csoj vezetésével 50-49-re felzárkóztak ellenfelükre az ázsiaiakra. Karla Costa triplája azonban megtörte a brazil csendet is, így megmaradt a különbség. Később nem volt szerencséjük a csapatoknak a hárompontosokkal, hiszen folyamatos hibákat láthattak a nézők.

A hajrában Kim Verjong büntetőivel már 55-53. Érthető volt tehát a brazilok időkérése, egy perc tíz másodperccel a vége előtt. Csoj szintén büntetőkkel már egalizálni is tudott, alig fél perccel a mérkőzés befejezése előtt. Újabb brazil időkérés és újabb cserék, az utolsó harminc másodpercben reménykedve. Azonban maradt az 55-55. Jöhetett a hosszabbítás.

Az hosszabbítás öt perce koreai fölényt hozott, de Kelly Santos büntetői visszahozták a brazil reményt (57-57). Beon vezetésével azonban az ázsiaiak nagyon elhúztak 57-66 volt az eredmény másfél perccel a hosszabbítás vége előtt. A vége 62-68 a koreaiak javára.