KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ARGENTIN_FERFI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
A címvédő a bronzzal kárpótolta magát 2008. augusztus 24. 07:47 Argentína szerezte meg a férfi kosárlabdatorna bronzérmét a pekingi nyári olimpiai játékokon. A címvédőként érkező dél-amerikai együttes a harmadik helyért zajló mérkőzésen szinte végig jobban játszott, mint Litvánia, és megérdemelten nyert 87-75-re.

Az amerikaiak kiütötték a címvédőt 2008. augusztus 22. 18:03 Biztos győzelemmel jutott az olimpiai torna döntőjébe az amerikai férfi kosárlabda-válogatott, amely 101-81-re verte a címvédő argentin válogatottat. A fölényes amerikai sikerben döntő szerepe volt a jó kezdésnek, hiszen az első negyed után már 30-11-re vezetttek Kobe Bryanték. Az argentinok legjobbja, Emanuel Ginobili a 7. percben megsérült, s bár a második negyedben feljöttek 6 pontra, egyetlen pillanatra sem volt kérdés, ki nyeri a játéknap második elődöntőjét.

Argentína nyerte az idegek csatáját 2008. augusztus 20. 17:56 Argentína az utolsó másodpercig kiélezett küzdelemben, 80-78-ra verte Görögországot a pekingi játékok kosárlabdatornájának negyeddöntőjében. A legvégén még a görögök is megszerezhették volna a győzelmet, ám Szpanulisz hárompontos kísérlete nem párosult sikerrel, így az Egyesült Államok az Albicelestével találkozik a legjobb négy között.

Peking 2008, férfi kosárlabda: Argentína 15 ponttal verte Iránt 2008. augusztus 16. 12:49 Argentína tizenöt pontos győzelmet aratott Irán ellen a pekingi olimpiai férfi kosárlabda tornájának negyedik fordulójában. Bár az ázsiaiak jó kezdést 82 dobott ponttal keserítették a címvédő gárda életét, a találkozót biztosan nyerte az álmosan kezdő dél-amerikai együttes.

Az argentinok hozták a kötelezőt 2008. augusztus 14. 18:02 Meglehetősen magabiztosan, 77-53-ra verte Argentína a horvát nemzeti együttest a pekingi játékok kosárlabdatornájának A csoportjában. A dél-amerikaiak egy percre sem engedték ki kezükből a marsallbotot, és a rendkívül jó formát kifogó Manú Ginobili és Andrés Nocioni vezérletével szusszanásnyi szünetet sem engedélyeztek az eddig jól teljesítő, ám a mai napon csalódást keltő Horvátországnak.

Argentin henger alá került Ausztrália 2008. augusztus 12. 17:56 Második mérkőzésén már sikerült győznie a címvédő argentin férfi kosárlabda-válogatottnak a pekingi olimpián. A fehér mezes dél-amerikaiak 85-68-ra verték Ausztrália legjobbjait, elsősorban két NBA-s sztárjuk, Luis Scola és Manu Ginobili remeklésének köszönhetően. A másik oldalon 22 pontjával Patrick Mills volt a legeredményesebb.

Spanyol kosársiker Argentína ellen 2008. július 23. 07:50 Madridban a házigazda spanyol férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen kétpontos győzelmet aratott Argentína ellen. A találkozón a vb-címvédő spanyolok kezdtek jobban, az olimpiai bajnok dél-amerikaiak mindössze 13 dobott pontig jutottak az első játékrészben.