Spanyol kosársiker Argentína ellen

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 23. 07:50
Madridban a házigazda spanyol férfi kosárlabda-válogatott felkészülési mérkőzésen kétpontos győzelmet aratott Argentína ellen. A találkozón a vb-címvédő spanyolok kezdtek jobban, az olimpiai bajnok dél-amerikaiak mindössze 13 dobott pontig jutottak az első játékrészben.

Az argentinok hátránya a nagyszünetre még tovább nőtt (45-30), de egy remek harmadik negyeddel nyolcpontosra csökkentették a különbséget.

A nagyon bekezdő spanyolok akkor fáradni látszottak, különösen támadásban voltak pontatlanok, de a hajrára azért hazai közönség támogatását bírva összekapták magukat.

Bár a negyedik játékrész pontzuhatagát (33-27) is a vendégek nyertek, akik még tovább tudtak faragni hátrányukból, a mérkőzés a spanyoloké lett.

A argentinok inkább egyénileg jeleskedtek – sztárjaik közül Ginobili 18, Nocioni 15, Delfino 15, González 13, Scola pedig 9 pontig jutott –, a spanyolokra ezzel szemben a kiegyensúlyozott csapatmunka volt jellemző. A 18 pontig jutó Calderón a győztes legeredményesebb játékosának bizonyult, Marc Gasol 12, Pau Gasol és Raúl Lopez 11-11 pontot szerzett.

Hogy aztán Pekingben melyik taktikai vezet eredményre, az majd hamarosan elválik.