A címvédő a bronzzal kárpótolta magát

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 24. 07:47
Argentína szerezte meg a férfi kosárlabdatorna bronzérmét a pekingi nyári olimpiai játékokon. A címvédőként érkező dél-amerikai együttes a harmadik helyért zajló mérkőzésen szinte végig jobban játszott, mint Litvánia, és megérdemelten nyert 87-75-re.

FÉRFI KOSÁRLABDA, A 3. HELYÉRT:
LITVÁNIA - ARGENTÍNA 75-87 (21-24, 13-22, 15-22, 26-19)
Peking, vezette: Rush (amerikai), Carrion (Puerto Ricó-i), Facchini (olasz)
LITVÁNIA: Siskauskas 15 (6), Kaukenas 14, Jasikevicius 9, Lukauskis 8 (6), Javtokas 7, Maciulis 6, Jasaitis 5 (3), Kleiza 5 (3), Lavrinovic 3, Petravicius 3
ARGENTÍNA: Delfino 20 (9), Scola 16, Nocioni 14 (6), Quinteros 11 (9), Gutierrez 11 (9), Oberto 9, Prigioni 6, Gonzalez, Porta, Gutierrez Llanas

A litván és az argentin együttes csapott össze a férfi kosárlabdatorna bronzérméért. A két gárda már találkozott egymással Pekingben, a csoport élén végző baltiak 79-75-re verték meg ellenfelüket.

A negyeddöntőben a litvánok magabiztosan verték Kínát, ám az elődöntőben a spanyolok megálljt parancsoltak nekik. Az argentinok nagy csatában ütötték el az elődöntőtől Görögországot, de az amerikai válogatott már nagy falat volt.

A mérkőzés első perceiben felváltva estek a kosarak, ám amikor két argentin találatra nem érkezett válasz, a litván kapitány időt kért. Ez hatott, ugyanis Ramunas Siskauskas triplája, majd egy büntetője után a balti állam együttese kiegyenlített.

Hiába dobott utána egy triplát Carlos Delfino, 4:16-tal a negyed vége előtt a litvánok első ízben átvették a vezetést (14-13). Az argentinok azonban nem voltak sokáig hátrányban, a második negyedre már 24-21-es vezetéssel érkeztek, elsősorban a tíz perc alatt tíz pontig jutó Luis Alberto Scola vezérletével.

A második negyed elején mindkét csapatnál sok volt a hiba, többször próbálkoztak triplával is – kevés sikerrel. Simas Jasaitas kétpontosa ugyan újabb litván vezetést eredményezett (27-26), de ez az előny tiszavirág életű volt, mivel Leonardo Gutierrez két hármasa után újra a címvédőnél volt az előny. Sőt, miután Alfredo Quinteros is a hárompontos vonalon kívülről talált be (27-35), a litván kapitány időt kért.

A folytatásban nagyon belejöttek a triplázásba az argentinok, elsősorban Quinteros, nem volt meglepő, 44-31-re elmentek. A nagyszünetben 46-34 volt az állás a dél-amerikaiak javára.

A harmadik tíz percben sem támadtak fel a litvánok, sőt, egyre nagyobb hátrányba kerültek. Hiába próbálkozott kétszer is időkéréssel a szovjet utódállam, Delfino és Nocioni pontjai után távolabb került a győzelem, a harmadban végére már húsz pont volt a különbség (64-44).

A litvánok a záró játékrészben arra törekedtek, hogy valamennyit ledolgozzanak hátrányukból, és ez némileg sikerrel is járt. Az argentinok kissé elkényelmesedtek, az első három percben mindössze egy Delfino-triplából voltak eredményesek, míg a baltiak azért értek el pontokat. Nem véletlen, hogy időt kértek az argentinok.

A kis pihenő hatott, mert utána gyorsan két kosarat szereztek Prigioniék, és tizenegy pontnál közelebb már nem engedték Siskauskasékat. Végül az argentin együttes 87-75-re nyert, és megszerezte a bronzérmet.