Parmentier parancsolt megálljt Szávaynak

Szerző: shLétrehozva: 2008. július 19. 16:01
Szávay Ágnes az elődöntőben búcsúzott a 175 ezer dollár összdíjazású Bad Gastein-i tenisztornán, miután két szettben 6:4, 6:2-es vereséget szenvedett Pauline Parmentier-től. A francia a játék minden elemében felülmúlta ellenfelét, és teljesen megérdemelten jutott a döntőbe, ahol a Marija Koritceva-Lucie Hradecka összecsapás győztesével mérkőzik meg.

BAD GASTEIN-I TENISZTORNA, NŐI EGYES, ELŐDÖNTŐ
Pauline Parmentier (francia, 4.)- Szávay Ágnes (magyar, 1.) 6:4, 6:2

Szávay Ágnes az első szettben igencsak megszenvedett francia ellenfelével szemben, és bár esélyesnek számított a magyar hölgy, az utóbbi idők teljesítményét látva nem számíthatott könnyű csörtére az 53. helyen rangsorolt Parmentier ellen.

A 175 ezer dolláros összdíjazású torna elődöntőjének első felvonása némi meglepetésre nem Szávayról szólt, és bár volt bőven lehetősége a brékelésre, egészen pontosan hét, egyikkel sem tudott élni, míg ellenfele ötből legalább egyet értékesíteni tudott, így előnyben várhatta a folytatást.

A második játszma elején még nagyobb bajba került a magyar hölgy, első adogatójátékát elbukta, és miután Parmentier nem hibázott, villámgyorsan 2-0-s fórba került a francia teniszezőnő.

A játék szinte minden elemében felülmúlta ellenfelét a világranglista tekintetében az első ötvenből is kicsúszó hölgy, és a látottak alapján nem is csodálnivaló, hogy hetvenpercnyi játék után már 1-4-et mutatott az eredményjelző - Parmentier javára. Kétszer vette el Szávay szervajátékát, és megállíthatatlanul menetelt a nem várt győzelem felé.

A mérkőzés záró szakaszában már a magyar hölgy sem bízott a fordításban, és olyannyira elvesztette a döntőbe jutásba vetett hitét, hogy a tisztes vereség sem jött össze számára, és a második, egyben utolsó felvonásban rendkívül sima, 6-2-es verést mért rá ellenfele. Pauline Parmentier a Koritceva-Hradecka párharc továbbjutójával mérkőzik meg a fináléban.