Federer, Djokovics: 55 a bűvös szám

Szerző: shLétrehozva: 2011. augusztus 19. 09:37
Andy Murray és Rafael Nadal után Novak Djokovics, illetve Roger Federer is bejutott a legjobb nyolc közé a Cincinnatiban zajló 2,43 millió dolláros férfi tenisztornán, tehát egy lépésre vagyunk az álomelődöntőktől. A svájci és a szerb csütörtöki győzelméhez is az 55-ös szám kapcsolódik. A nőknél búcsúzott a wimbledoni és a Roland Garros-bajnok, ugyanakkor Marija Sarapova továbbment egy másik GS-győztes kárára.

Az amerikai tornán rekorddöntő ötödik győzelmére készülő 16-szoros Grand Slam-győztes régi ismerősével, 2007-es döntős ellenfelével, James Blake-kel találkozott, és győzött alig 55 perc alatt.

A hosszú térdsérülése után visszatért amerikainak nem sok esélye volt, az első szettben Federer korán brékelőnybe került, amelyet meg is tartott, a másodikban pedig egyszerűen átrohant ellenfelén. A szebb napokat látott amerikait az vigasztalhatja, hogy a héten visszatért a top100-ba, és hétfőtől a jelenlegi 84. pozícióján is nyilvánvaló javít majd.

„James ellen mindig tempós mérkőzést játszom – kezdte mérkőzés után a címvédő, aki a következő körben tavalyi wimbledoni legyőzőjével, a cseh Tomas Berdychhel találkozik. – Abban kellett reménykednem, hogy korán elkapom a fonalat, ő pedig nem. Ezúttal képes voltam kontrázni támadásait, és nem volt gond a szervámmal sem."

Reuters
Djokovics 2011-ben még veretlen 1000-es versenyen, mérlege 27-0-nál áll Fotó: Reuters

Bár háromszor is elbukta adogatását, nem forgott veszélyben Novak Djokovics 13 meccses győzelmi sorozata a friss washingtoni bajnok Radek Stepanek ellen. Az első szettben a harmadik gémtől végig a szerb vezetett, míg a másodikban az is belefért a világelsőnek, hogy kétszer nem tudta kamatoztatni brékelőnyét. A vége 6:3, 6:3 lett 1 óra 22 perc alatt.

„Voltak szakaszok, amikor jól szerváltam, és amikor nem, de nincs ezzel semmi baj – tekintett vissza a torna 2008-as és 2009-es döntőse a találkozóra. – Rengeteg mérkőzést játszottam, és ez egy kicsit érezteti hatását - játékom egyes elemei nem működnek 100 százalékosan. Holnap inkább a biztosra megyek adogatásaimnál, nem a sebességre."

A wimbledoni bajnokot úgy tűnik, tényleg nem lehet megállítani, győzelmével 55-1-re javult éves mérlege, az idei ATP 1000-es versenyeken még mindig veretlen (ötből öt), ha a hétvégén ismét nem talál legyőzőre, már 30-0-ra javul mérlege. Következő áldozata Gael Monfils lehet, a világranglista-nyolcadikat a múlt héten Montrealban 74 perc alatt intézte el.

A nőknél a wimbledoni győztes Petra Kvitová és a Roland Garros-bajnok Li Na búcsúzott, előbbit Arn Gréta torontói legyőzője, Andrea Petkovic, utóbbit a kanadai döntős Samantha Stosur verte meg. A korábbi GS-nyertesek csatáját Marija Sarapova nyerte Szvetlana Kuznyecova ellen, de ott van egy másik orosz is a nyolc között, Vera Zvonarjova.