Székely Kör: Ivanics 4. a mai szakaszon

Szerző: shLétrehozva: 2009. augusztus 8. 22:15
Az olasz Rino Zampilli (Hemus – 1896 – Troyan) nyerte a 3. Székelyföld Kerékpáros Körversenyének második, Tusnád – Csíkkozmás – Nyerges-tető – Kézdivásárhely – Sepsiszentgyörgy – Kézdivásárhely – Nyerges-tető – Csíkkozmás – Csíkszereda közötti 183 kilométeres szakaszát. A Betonexpressz 2000 – Limonta versenyzője, Ivanics Gergely a 4. helyen ért célba. Vitalij Popkov (ISD Sports Donyeck) megőrizte az első helyét, 1:05 perccel a magyar bajnok, Cziráki István előtt, aki a 3. helyen áll.

A verseny főszponzorának otthont adó Tusnád községből indult a mezőny a mai szakasz során, az első szökési kísérlet jól sikerült Kászonokban nyolc versenyző számára. A Nyerges-tetőn az első hegyifutást Vladimir Koev (Hemus – 1896 – Troyan) nyerte, majd a következő három sprinten (Kézdivásárhely kétszer és Sepsiszentgyörgy) Madaras Zoltán (Betonexpressz 2000 Limonta) diadalmaskodott.

A 3. szakasz utolsó hegyiversenyét Luka Rakusa (Motomat Delo Revije) nyerte. A szakasz elején elszökött versenyzőket a Nyerges-tető előtt fogta be a mezőny, az utolsó 25 kilométer során több szökési kísérletet is semlegesített a nagy sebességgel haladó mezőny. Érdekesség, hogy az első órában az élmezőny átlagsebessége 48,6 kilométer volt, ez a negyedik óra után 43,3-ra csökkent.

A szakaszt követően az egyéni összetettnek járó kék mezt Vitalij Popkov, a legjobb hegyimenőn sárga mezt Luka Rakusa, míg a sprintereknek járó piros-fekete trikót Zelinka Ondrei kapta meg és viseli majd a holnap délelőtti egyéni időfutamon Az egyéni időfutam 9,30 és 12,30 között lesz Csiba és Hargitafürdő között, míg délután hat órakor Csíkszereda utcáin zajló szakasz zárja a 3. Székelyföld Kerékpáros Körversenyt.

(Forrás: erdely.ma)