Pálya-vb végkifejlet - képes beszámoló

Szerző: shLétrehozva: 2011. március 28. 11:33
Befejeződött a hétvégén a hollandiai Apeldoor Velodrómban a pályakerékpáros világbajnokság, az új olimpiai szám, az omnium küzdelmeivel, de bajnokot avattak többek között a férfiak páros küzdelmében, keirinben, valamint 1000 méteren is.

Fotó: Reuters

Általánosságban az ausztrálok dominanciájával lehetne jellemezni a világbajnokságot, akik a megszerezhető 19 aranyéremből nyolcat hazavittek. Kellett ehhez a britek gyengébb szereplése is, akik saját bevallásuk szerint célirányosan a londoni olimpiára időzítik formájuk.

Szombaton, a női scratch-ben a holland Marianne Vos ismét végrehajtotta a bravúrt, topfavoritként nyert aranyat, ami mezőnyszámban mindig nagyon nehéz, lévén mindenki a legesélyesebbet figyeli elsősorban.

Reuters
  Fotó: Reuters

Vos ennek ellenére faképnél tudta hagyni az élbolyt a 10 kilométeres véghajrás szám utolsó két körében.

Reuters

Szombat este került sor a női sprint döntőkre, ahol az ausztrál Anna Mearesnek ezúttal nem a dobogó valamelyik foka jutott a brit Pendleton mellett, hanem sikerült nyernie, a döntőben mondhatni simán verte litván ellenfelét.

Női sprint:
1. Anna Meares (ausztrál)
2. Simona Krupeckaite (litván)
3. Victoria Pendleton (brit)
4. Olga Panarina (fehérorosz)

Reuters

A férfiak 200 méteres repülőversenyből, 30 kilométeres pontversenyből, utolsó kiállós mezőnyszámból, 4000 méteres egyéni üldözéses versenyből, scratch-ből és 1000 méteres egyéni időfutamból álló omnium versenyszámában is ausztrál győzelem született, Michael Freiberg révén.

Reuters

A férfiak keirin versenyszámában nagy kérdés volt, hogy aranyérem nélkül tér-e haza a pályasport egyik királya, a négyszeres olimpiai bajnok Sir Chris Hoy. Nos, végül így történt, az ausztrál Shane Perkins legyőzte a Skót Medvét.