Pályakerékpáros-vb képekben - 1. rész

Szerző: shLétrehozva: 2011. március 25. 21:11
Szerdától vasárnapig Hollandiában Apeldoornban zajlik a pályakerékpáros világbajnokság, aminek első két napjáról készítettünk egy képes összeállítást, a kapcsolódó galériában több mint 30 fotóval.

Fotó: Reuters

A szerdai és csütörtöki napról elmondható, hogy nem születtek űridők (legalábbis ha az aktuális világcsúcsokat nézzük), az olimpiai számok megnyirbálása láthatóan visszavetette kicsit a pályasportot.

Az első napon a hölgyek között taroltak a fehéroroszok, elhódítva a 100 körös pontversenyen és az állórajtos 500 méteres időfutamon is az aranyat.

Reuters
  Fotó: Reuters

Egyedül Tatyjana Sarakovának körelőnyt sikerült kiharcolnia a pontversenyen, ennek köszönhetően nyert

1. Tatyjana Sarakova (fehérorosz) 30 pont
2. Jarmila Machacova (cseh) 20 pont
3. Giorgia Bronzini (olasz) 14 pont

Reuters

500 méteren Olga Panarina diadalmaskodott, hozzátéve, hogy a legjobb sprinterek közül a legtöbben kihagyták ezt a számot idén.

1 Olga Panarina (fehérorosz) 0:33.896
2 Sandie Clair (francia) +0:023
3 Miriam Welte (német) +0:600

Reuters
A Pinarello bringák márkajelzése megunhatatlan nekünk magyaroknak

A férfiaknak két csapatszámot is rendeztek az első napon, a 4000 méteres üldözésest, és az olimpiai csapatsprintet.

Reuters

4000 méteren az ausztrálok nyertek, kis csalódást okoztak a britek, akik úgy tűnik, legjobb országúti profijaik nélkül meg sem tudják közelíteni a 3:55-öt, az országúti profik többségének pedig ebben az időszakban már nem pálya a pálya…

1. Ausztrália (Jack Bobridge, Rohan Dennis, Luke Durbridge, Michael Hepburn) 3:57.832
2. Oroszország (Alexey Markov, Evgeny Kovalev, Ivan Kovalev, Alexander Serov) 4:02.229
3. Nagy-Britannia (Edward Clancy, Steven Burke, Peter Kennaugh, Andrew Tennant) 0:02.781
4. Új-Zéland (Sam Bewley, Peter Latham, Marc Ryan, Jesse Sergent) 4:05.977

Reuters

A csapat sprinten nem született meglepetés, a franciák nyertek, és a 4000-hez hasonlóan a britek mentek kicsit gyengébben a kvalifikációban, így bukták a döntőt.

1. Franciaország 0:43.867
2. Németország 0:44.483
3. Nagy-Britannia 0:44.235
4. Ausztália 0:45.241

Reuters

A nap meglepetése a férfi scratch versenyen született, ahol a hong-kongi Ho Ting Kwok lemásolta honfitársa pár évvel korábbi szólógyőzelmét, a mezőny elengedte őt a végjátékban, ami hiba volt…

1. Ho Ting Kwok (hong kongi)
2. Elia Viviani (olasz)
3. Morgan Kneisky (franica)

Reuters

A második napon a brit hölgyek beindították az aranyérmek gyártását a szigetországnak, megnyerve a 3000 méteres üldözéses csapatversenyt.

1. Nagy-Britannia 03:23.419
2. USA 03:25.308
3. Új-Zéland 03:24.065
4. Ausztrália 03:24.422

Reuters

A másik női csapatversenyben, az olimpiai sprintben, a világkupában is verhetetlen ausztrál páros, Anna Meares és Kaarle McCulloch nyertek.

1. Ausztrália 0:33.237
2. Nagy-Britannia 0:33.525
3. Kína 0:33.586
4. Franciaország 0:33.731

Reuters

Az egyik legnagyobb érdeklődéssel várt számra, a férfiak 4000 méteres üldözéses versenyszámára is csütörtökön került sor, a nemrég űridővel világcsúcsot felállító ausztrál Jack Bobridge hozta is a kötelezőt, a győzelmet, az újabb remek időeredménnyel viszont adós maradt a döntőben (tegyük hozzá, országúti profiként javában benne van a versenyszezonban, a világcsúcsot pedig a télen célirányosan készülve hajtotta).

1. Jack Bobridge (ausztrál) 4:21.141
2. Jesse Sergent (új-zélandi) 4:23.865
3. Michael Hepburn (ausztrál) 4:22.553
4. Rohan Dennis (ausztrál) 0:04:24.087