Benkó Barbi: Jó lecke volt a hétvégi C1

Szerző: shLétrehozva: 2011. március 28. 09:41
Benkó Barbinak saját bevallása szerint ezúttal nem úgy sikerült az ausztriai C1-es olimpiai-krossz futam, ahogy szerette volna, és ahogy lenni szokott ilyenkor, a mezőny is kivételesen erős volt, 5 világbajnokkal...

A német Focus MIG versenyzőnőjének beszámolója:

Ezt a versenyt sem fogom kirakni az „amire büszke vagyok” falra… Fogalmam sincs, mi lehet az oka (illetve mégis van), de rendkívül erőtlen voltam, a pulzusom nem ment fel és nem bírtam két egyenleteset belerúgni a pedálba. Verseny után elmentem hosszabban levezetni és kicsit magamba szálltam, összegeztem a történteket, hogy összeszedjem magam és a gondolataimat, hogy mik is a célok, mit szeretnék elérni és mit miért csinálok. Több oka is lehetett annak, amiért ma egyáltalán nem ment: 5. versenyem volt zsinórban, kissé fáradt voltam.

Beteg is voltam nemrég, lehet, hogy most jött ki. Kicsit felülírtam az edzéstervet, mert biztos jó lesz az úgy, nem kell a pihenőnap, mert én kemény vagyok, és amint a mellékelt ábra mutatja, nem vagyok az… Vagyis lehet, hogy az vagyok, igyekszem, de semmiképp sem így kell ezt bebizonyítani! Oka van annak, hogy Apu miért írta úgy, ahogy, biztos vagyok benne, hogy átgondolt tervet ad nekem! Jó lecke volt, levontam a tanulságot, sokat tanultam a hétvégéből.

Hogy magáról a versenyről is írjak picit: a pálya a jól megszokott volt, ami 20 éve ugyanaz… Igazából nem egyszerű, mert hosszú, kemény emelkedők vannak benne, a lefelék inkább gyorsak, nem különösebben technikásak. Ma az igazi kihívást az időjárás jelentette: 5 fok, szél és felhős ég. Nagyon fáztam, de miután eldördült a rajtpisztoly, javult valamelyest a helyzet. Az egyetlen értékelhető momentum a versenyemben a rajt volt, elsőnek startoltam és 500 m-ig meg is nyertem a versenyt, csak hát ugye egy kicsit hosszabb volt…

A rajtlistát megpillantva kicsit eltorzult az arcom. 5 világbajnok szerepelt rajta, köztük a regnáló, a VB-dobogó többi fokán valaha állt ellenfeleket már meg sem próbáltam összeszámolni… Sejtettem, hogy nem lesz ponteső, de úgy gondolom, hogy ha normálisan versenyzek, akkor a 10-be simán be kellett volna férnem. Next time! Maradt a 11. hely, U23-ban 2.! A világbajnoknő Maja Wloszczowska (POL) nyert, 2. Balaza Klemencic (SLO), 3. Pavlina Sulcova (CZE).

Most itt az ideje, hogy összekapjam magam, egy szabad hétvége következik végre, bár a program már megvan: Eger Rally, a Herzig-Benics kettős vezérszurkolója vagyok! :) Allez-allez srácok! :) Utána pedig újabb versenyblokk, benne az idei év első highlight-jával: Világkupa Nr.1 Dél-Afrika, Pietermaritzburg! Ismét bebizonyosodott, hogy a vörösvári srácoknál nincs jobb segítő! :) Köszönöm szépen Apu, Ákos, Larry, nagyon nagyok vagytok, nekem tényleg csak a versenyre kellett koncentrálnom, hihetetlen, amit megtesztek értünk, óriási köszönet! Gratulálok a fiúknak is, különösen Parti Andrisnak, nagyon szépen mentél, csak így tovább! :)