Benkó Barbi 5. az XCO-Európa bajnokságon

Szerző: shLétrehozva: 2010. július 8. 10:26
Az izraeli Haifa városában zajló hegyikerékpáros olimpiai-krossz Európa-bajnokságon Benkó Barbara az 5. helyet szerezte meg a huszonhárom év alatti hölgyek kategóriájában.

A győzelmet Barbi csapattársa, szintén a német Rothaus-Cube csapatában versenyző svéd Alexandra Engen szerezte meg a svájci Kathrin Stirnemann előtt. Az U23 férfiak futamában Juhász Zsolt (Euro One Cube Pro MTB Team) 26-ként zárt, a szingapúri ifjúsági olimpiai kvótás Kéri Zsófia (LTV Merida Racing) 16. lett a juniorok között.

"Az első körben estem, de ennek ellenére jól ment, a 2. körig a 2-3. helyen haladtam. Utána gyakorlatilag meghaltam a 42 fokos hőségben, az utolsó kör teljes Knock-Out volt..." - üzente Barbi a versenyt követően.

A férfi U23-as mezőnyben a svájci Mathias Flückiger, a junior nőknél a szintén svájci Linda Indergand győzött.