Aschenbrenner György uralta a prológot

Szerző: shLétrehozva: 2008. október 10. 20:51
A Mitsubishivel versenyző Aschenbrenner György, Pikó Zsuzsa duó fölényesen nyerte a pénteki prológot az országos ralibajnokság hatodik, utolsó előtti futamán, a Nyírád Ralin. Mögötte a második helyet holtversenyben a legutóbbi három viadalon diadalmaskodó Spitzmüller Csaba, Kazár Miklós kettős illetve Vas Zoltán, Géczy Károly páros szerezte meg.

A helyi Motorsport Sportcentrumban rendezett prológgal megkezdődött a Nyirád-rali, az országos bajnokság hatodik, utolsó előtti futama. A rövid 3,3 kilométeres bevezető jellegű prológón Aschenbrenner György, Pikó Zsuzsa ellenállhatatlan sprintet vágott le és fölényesen verte a teljes mezőnyt.

A második helyen holtversenyben 3,4 másodperc hátránnyal Spitzmüller Csaba, Kazár Miklós kettős illetve Vas Zoltán, Géczy Károly páros zárt a veszprém megyei nyitányon.

A pénteki esemény még nem számít be az értékelésbe, az „igazi” verseny szombat reggel 8 órakor kezdődik, ezen a napon összesen hét gyorsasági szakaszt bonyolítanak le, melyeknek 67,8 km az össztávja. Vasárnap újabb hét mért szakasszal (67,4 km) fejeződik be a viadal. A verseny teljes távja 350,3 km.

A Nyirád-ralin nagy küzdelem várható Spitzmüller Csaba és Turán Frigyes között, hiszen kettejük között mindössze egyetlen pont a különbség. Az ob pontversenyében Spitzmüller vezet 95 ponttal, Turán a második 94-gyel és Benik Balázs a harmadik 65-tel.

A hétfutamos magyar bajnokság nyitóviadalát, az április elején lebonyolított Eger-ralit a címvédő Benik nyerte, a májusi Miskolc-ralin Turán diadalmaskodott, míg a legutóbbi három versenyen (Szombathely, Veszprém, Ózd) Spitzmüller volt a leggyorsabb.

ORSZÁGOS RALIBAJNOKSÁG, 6. FUTAM, NYÍRÁD RALI, PROLÓG (AZ EREDMÉNY NEM SZÁMÍT BELE A VÉGELSZÁMOLÁSBA)
1. Aschenbrenner, Pikó Mitsubishi 02:46.4 0.0
2. Spitzmüller, Kazár Mitsubishi 02:49.8 00:03.4
2. Vas, Géczy Mitsubishi 02:49.8 00:03.4
4. Turán, Benics Peugeot 02:50.7 00:04.3
5. Hideg, Kerék Mitsubishi 02:51.6 00:05.2
5. ifj. Rabócsi, Somogyi Mitsubishi 02:51.6 00:05.2
7. Vizin, Zsiros Subaru 02:51.7 00:05.3
8. Matics, Vinoczai Mitsubishi 02:51.8 00:05.4