KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "SIDNEY_CROSBY"
Tíz hónap után két-két gól és gólpassz 2011. november 22. 09:15 MIcsoda visszatérés! A tíz hónapos kényszerpihenője után ismét pályára lépő Sidney Crosby két gólt és két gólpasszt jegyzett a New York Islanders elleni összecsapáson, a Pittsburgh Penguins pedig 5-0-ra lelépte ellenfelét az észak-amerikai profi jégkorongbajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján. A Boston Montreálban győzött, s immáron sorozatban kilenc győzelemnél tart - mindegyiket novemberben aratta.

Agyrázkódást szenvedett az NHL-klasszis 2011. január 7. 10:34 Egy hétre nélkülöznie kell a Pittsburgh Penguinsnek az idei NHL legjobb pontszerzője, a góllövőlista éllovasa, Sydney Crosbyt, aki agyrázkódást szenvedett a Tampa Bay elleni szerdai 8-1-es győzelem alkalmával. Kiesését máris megérezték a Pingvinek, a Montreal szétlövéssel nyert ellenük a csütörtöki játéknapon.

Hol ér véget Crosby sorozata? 2010. december 23. 09:48 Sidney Crosby volt a játéknap hőse, a Pittsburgh Penguins klasszisa szezonbeli 28. gólját lőtte, egymás után 22. alkalommal szerzett pontot, ami Mats Sundin harmincas sorozata óta (1992-93) a legjobb teljesítmény a ligában. A rekordot Wayne Gretzky tartja (51). Az első harmadban talált be Crosby, 5-2-re verte a Pittsburgh a Floridát.

New York is a Pingvineké 2010. november 30. 10:15 A Pittsburgh Penguins 3-1-re győzött a New York Rangers otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) legutóbbi játéknapján. A Pingvinek zsinórban a hetedik mérkőzésüket nyerték meg.

Crosby triplázott, menetel a Penguins 2010. november 28. 10:20 Három góllal vette ki a részét a zsinórban hatodik győzelmét arató Pittsburgh Penguins győzelméből Sidney Crosby, aki szombaton a Calgary Flames ellen 4-1-re megnyert mérkőzésen egyben megszerezte karrierje 200. NHL-gólját.

Az NHL-ben is tarol az olimpiai hős 2010. március 7. 10:15 A Dallas Stars ellen szerzett duplájával, 42 találattal a góllövőlista élére állt Sidney Crosby az észak-amerikai jégkorong-bajnokság címvédője, a Pittsburgh Penguins centere. Az olimpiai döntőben győztes gólt ütő ifjú hős vezetésével csapata sorozatban harmadik meccsét nyerte a vancouveri játékok óta. Tovább menetel a Washington Capitals, az NHL éllovasa 2-0-ra győzött a New York Rangers ellen.

Eltűnt Crosby győzelmet érő ütője! 2010. március 3. 17:26 Eltűnt Sidney Crosby ütője, amellyel a vancouveri olimpia hokitornáját eldöntötte. A kanadai válogatott klasszisa az Egyesült Államok elleni győztes találat megszerzését követően nagy örömében a levegőbe dobta kesztyűit és botját, amely később, a helyszínrendezés során sem került elő.

Crosby beteljesítette a kanadai álmot! 2010. március 1. 09:05 Hollywoodi mesébe illő körülmények között szerezte meg története nyolcadik olimpiai aranyát a kanadai jégkorong-válogatott. A vancouveri játékok álomdöntőjén a hazaiak hosszabbítás után 3-2-re verték a nagy rivális Egyesült Államokat. A győztes találatot pedig ki más, mint a mindössze 22 évesen legendává váló Sidney Crosby ütötte. A Pittsburgh Penguins játékosa a mennybe ment, és még csak nem is próbáltunk túlozni a jelzőkkel...

Crosby triplájával tarolt az NHL-címvédő 2009. november 29. 10:45 Alaposan elpáholta a New York Rangers csapatát a Pittsburgh Penguins az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) legutóbbi játéknapján. A 8-3-ra győző címvédő színeiben karrierje harmadik mesterhármasát jegyezte a fiatal Sydney Crosby, aki ezzel tizenötre növelte találatai számát az idei szezonban. A szombati meccsdömping hihetetlen izgalmakat hozott, összesen hat mérkőzés dőlt el szétlövéssel.

A csapatkapitány nélkül sosem könnyű! 2009. február 28. 07:02 Jevgenyij Malkin hosszabbításban szerzett találatával nyert a Pittsburgh a Chicago Blackhawks otthonában az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) alapszakaszának 136. játéknapján. A Penguins annak ellenére gyűjtötte be a két pontot, hogy nélkülözte csapatkapitányát, Sidney Crosbyt. A bajnok Detroit a Los Angelest verte nagy csatában.