KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "REAL MADRID"
A Real fél lábbal a BL-negyeddöntőben! 2015. február 18. 23:19 Megnyugtató előnyt szerzett a címvédő Real a BL szerda esti nyolcaddöntőjének első felvonásán, a Schalke otthonában, ahol az első félidőben Cristiano Ronaldo fejelt gólt, a másodikban Marcelo bombája akadt be a 19 éves Timon Wellenreuther kapujába. Más lenne a leányzó fekvése, ha 0-1-nél bemegy a másik német BL-debütáns, Felix Platte sistergős lökete (pár centin múlott). A Basel korán lesújtott egy szögletet követően a Porto ellen, s bár egy lesgólnál még megúszta a kapitulációt (hosszas tanakodás után visszafújták Casemiro találatát a 48. percben), végül egy Danilo-tizenegyesből mégis összejött az egyenlítés a vendégeknek.

Szétesett a Real Madrid 2015. február 7. 18:14 A Real védelme csődöt mondott Ramos, Pepe és Marcelo távollétében, középpályája súlytalan volt, fantomcsatársora alig jutott el egy-két lövésig, így az Atlético könnyedén átlépett a városi riválison szombat délután, a Calderónban. Újra nyitott a bajnoki aranyért folyó harc. Saúl ollózós gólja különösen sokkoló lehetett a királyiak számára, akik bő negyedóra után kétgólos hátrányba kerültek. A Barca Bilbaóban vendégeskedik vasárnap este, és ha nyer, egy pontra megközelítheti az éllovast.

A Realt is eltilthatják az igazolásoktól 2015. január 26. 17:41 A spanyol As című napilap értesülései szerint vizsgálatot indított a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) a Real Madrid ellen, mert lehetséges, hogy a klub szabálytalanul igazolt kiskorú játékosokat.

Torres kiejtette a Real Madridot! 2015. január 15. 21:55 Elmarad a Clásico a Király-kupában, miután az Atlético Madrid 4-2-es összesítéssel búcsúztatta a címvédő Real Madridot a nyolcaddöntőben. Fernando Torres kétszer csengetett a Bernabéuban rendezett csütörtök esti visszavágón, mindkét félidőben az első percben sokkolta a királyiakat. Az első félidőben Sergio Ramos, a másodikban Cristiano Ronaldo egyenlített (egyaránt fejesből). A végeredmény: 2-2.

Semmi sem lesz a Clásicóból a kupában? 2015. január 7. 22:52 Az Atlético Madrid erőből lenyomta a városi rivális Realt a szerda esti, hazai kupaderbin, és nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé, ahol nagy valószínűséggel a Barca várna rá. A Simeone-csapat egy jogos tizenegyesből és egy szöglet után volt eredményes a második játékrészben. A Real hiába birtokolta többet a labdát, és hiába lőtt többet a kapura. Az utolsó félórára beálló Cristiano Ronaldo sem tudott színt vinni a vendégek játékába. Bár Fernando Torres sem brillírozott, nagy győzelmet ünnepelhetett nagy visszatérése alkalmával.

Az ész megáll, kikapott a Real! 2015. január 4. 19:24 Valenciában véget ért a Real Madrid hihetetlen, 22 meccses győzelmi szériája! Cristiano Ronaldo büntetőgóljával (Negredo kezezése miatt) a fővárosiak jutottak ugyan vezetéshez, de a harcos Denevérek a második játékrész első felében megfordították az állást. A BL-címvédő csak a legvégén tudta beszorítani a házigazdát, ám egyenlítenie már nem sikerült a 17. fordulós bajnokin. Átveheti az első helyet a Barca, ha nyerni tud San Sebastiánban, igaz a blancóknak még van egy elmaradt meccsük a Sevilla ellen.

A pápa a Real vereségéért imádkozik 2014. december 18. 00:27 Nem is történhetett másképp a pápa születésnapján: I. Ferenc kedvenc csapata, az argentin San Lorenzo jutott a klubvilágbajnokság szombati döntőjébe, ahol a Real Madriddal mérheti össze az erejét Marrákesben.

Csúcshalmozásba kezdett a Real 2014. december 17. 16:17 A Real Madrid újabb két rekordot állított fel azzal, hogy kedden 4-0-ra legyőzte a mexikói Cruz Azul együttesét a labdarúgó klubvilágbajnokság elődöntőjében.

Edzőváltás pár nappal a Real-meccs előtt 2014. december 9. 23:53 Azonnali hatállyal menesztették posztjáról a 36 éves Francisco Rodríguezt, a spanyol labdarúgó-bajnokságban szereplő Almería vezetőedzőjét.

A Real "kardot rántott" CR miatt 2014. november 28. 15:14 A Real Madrid nem hagyta annyiban Michel Platini legutóbbi nyilatkozatát, amelyben arra utalt, Manuel Neuert, és nem Cristiano Ronaldót díjazná az idei Aranylabdával. Az UEFA-elnök szerint négyévente vb-aranyérmes focistának járna ez az elismerés.