KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "QUITO"
Újabb trófeát nyert az ecuadori csapat 2009. december 3. 10:02 A Libertadores Lupa tavalyi megnyerését követően ezúttal a Copa Sudamericanát hódította el az LDU Quito, ráadásul drámai körülmények között. Az ecuadori futballcsapat 5-1-re múlta felül a brazil Fluminensét az első összecsapáson, de a visszavágón 3-0-ás vereséget szenvedett.

Rooney bearanyozta az ördögi karácsonyt 2008. december 21. 13:18 Wayne Rooney szépségdíjas góljával a Manchester United 1-0-ra legyőzte a 49. perctől emberelőnyben futballozó Liga de Quitót, így megnyerte a Japánban rendezett klubvilágbajnokságot. Az angol sztárcsapat ezzel negyedik, végső diadalát ünnepelte 2008-ban, korábban a Bajnokok Ligájában, a Premier League-ben és az angol szuperkupának megfelelő Community Shielden is első lett.

Először került Ecuadorba a trófea 2008. július 3. 07:28 A büntetőpontról jobban céloztak a Quito játékosai, és ennek köszönhetően meg is nyerték a a labdarúgó Libertadores-kupát. Az ecuadori alakulat a hazai 4-2-es diadal után a Fluminense otthonában 3-1-re kikapott, de Jose Francisco Cevallos kapusnak köszönhetően a „szétlövésben” mégis diadalmaskodott.