KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MIKKO HIRVONEN"
Loeb közúton balesetezett, de ünnepelt 2011. november 13. 15:16 Sorozatban nyolcadszor nyerte meg a rali-világbajnokságot Sébastian Loeb annak ellenére, hogy a vasárnap reggeli órákban közúton összeütközött egy szabálytalanul közlekedő autóval és nem tudta befejezni a Wales-ralit.

Hirvonen nyert és üldözi Loeböt 2011. szeptember 11. 11:21 Mikko Hirvonen kihasználta Sébastien Loeb és Sébastien Ogier pénteki kiesését, nem hibázott a folytatásban és megnyerte az Ausztrál-ralit, a világbajnokság 10. állomását. A finn versenyző ezzel összetettben 15 pontra közelítette meg a hétszeres világbajnok Loeböt.

Sébastien Loeb lett Szardínia királya 2011. május 8. 20:35 A hétszeres világbajnoki címvédő Sébastien Loeb pályafutása 64. győzelmét aratta a rali-világbajnokságon, miután vasárnap negyedszer nem talált legyőzőre Szardínia szigetén.

Hóba ragadt a raliújonc Räikkönen, videó 2010. február 14. 13:34 Videó! Könnyen lehet, visszasírja a tükörsima aszfaltpályákat a Svédországban élete első rali-világbajnoki futamát a hétvégén teljesítő korábbi Formula-1-es világbajnok, Kimi Räikkönen. A finn egy Citroën C4 WRC-t kormányozva a 30. helyen zárt, mintegy 38 perces hátránnyal a győztes honfitársa, Mikko Hirvonen mögött, miután az első napon kicsúszott, és 25 percre a hóba ragadt. Érdekesség, hogy magyar versenyző is szerepelt a viadalon, Érdi Tibor a 35. lett.

Hirvonen hazai pályán verte Loeböt 2009. augusztus 2. 16:20 Mikko Hirvonen révén hazai sikerrel zárult a rali-világbajnokság finnországi futama, a Ford ásza 25,1 mp-cel előzte meg a címvédő Sebastien Loeböt. A finn klasszis (68 pont) összetettben három ponttal előzi meg az ötszörös világbajnok francia klasszist (65).

Csoda: kikapott az ötszörös világbajnok 2009. május 24. 15:52 Csodák csodájára elmaradt a már menetrendszerű Sebastien Loeb-győzelem a rali-világbajnokság hatodik állomásán, a Szardínia-ralin. A viadalt az első naptól uraló Jari-Matti Latvala nyerte csapattársa, a szintén fordos Mikko Hirvonen előtt, a Citroën ötszörös világbajnoka a harmadik helyen zárt, de szabálytalanság miatt két percre megbüntették, így csak a negyedik lett.

Golyóként lőtt ki Cipruson a francia hős 2009. március 13. 18:18 Képtelenség útját állni az ötszörös világbajnok Sebastian Loebnak (Citroën) az idei esztendőben. A francia zseni a rali-világbajnokság harmadik állomásán, a Ciprus Rali egy nap után akkorra előnyre tett szert, hogy riválisai már csak bottal üthetik nyomát. Nem csoda, kedvenc borításán, az aszfalton őrült tempót diktált és 41 másodperces előnyt harcolt ki csapattársával, Dani Sordóval szemben. A harmadik a fordos Mikko Hirvonen.

Loeb „pihent”, de így is simán nyert 2009. február 1. 14:57 Az összetettben már ötször győztes Sebastien Loeb (Citroën) már pihent, ötből csak egy szakaszt nyert a záró napon, így is nagy fölénnyel győzött a 2009-es világbajnokság első futamán, az Ír-Ralin. A francia zseni mögött a spanyol Dani Sordo (Citroën) lett a második, míg a vasárnap négy etapon is első finn Mikko Hirvonen (Ford) a harmadik helyen zárt.

Sebastien Loeb újra világbajnok lett 2008. november 2. 09:11 A francia Sebastien Loeb ötödik világbajnoki címét nyerte meg, miután megszerezte a szükséges harmadik helyet a Japán Ralin vasárnap. A futamon finn kettős győzelem született, Mikko Hirvonen végzett az első, Jari-Matti Latvala pedig a második helyen. Loeb előtt egyébként soha senki sem tudott öt WRC-világbajnoki címet szerezni.

Hirvonen vezet, de Loeb lehet a nyertes 2008. november 1. 14:17 A szombati négy gyorsasági szakaszból kettőt megnyert, így megerősítette vezető helyét a Japán Ralin Mikko Hirvonen. A finn pilóta előnye így 15,5 másodperc második helyen álló honfitársa, Jari-Matti Latvala előtt. A világbajnoki pontversenyben élen álló Sebastien Loeb továbbra is a harmadik helyen áll, ám ha ezt megtartja, az utolsó futam eredményétől függetlenül ő a világbajnok.