KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "MARIN_CILIC"
Horvát hérosz New Yorkban! 2014. szeptember 9. 11:05 Horvát győztest hirdettek a US Open férfi egyesének hétfő esti döntőjében, a 14. kiemelt MARIN CILIC 6:3, 6:3, 6:3-mal, imponáló magabiztossággal verte a japán Nisikori Kejt a világ legnagyobb teniszlétesítményében, az Arthur Ashe Stadionban.

Észbontó párosítás a US Open-döntőben 2014. szeptember 7. 00:24 Közel egy évtized után először rendeznek úgy Grand Slam-finálét, hogy a Nagy Négyes (Novak Djokovics, Roger Federer, Rafael Nadal, Andy Murray) egyik tagja sem lesz érdekelt. A legutóbbi ilyen alkalomra 2005-ben került sor, akkor Marat Szafin és Lleyton Hewitt meccselhetett az Australian Open döntőjében.

Cilic kilenc hónapot kapott 2013. szeptember 16. 20:58 Doppingolás miatt kilenc hónapra eltiltotta a Nemzetközi Tenisz Szövetség (ITF) a horvát Marin Cilicet, aki még április végén, a müncheni tornán akadt fenn az ellenőrzésen.

Djokovics idei 50. győzelmét aratta 2011. augusztus 11. 21:51 Marin Cilic egy szetten át tartotta a lépést Novak Djokoviccsal, majd a világelső belendült és idei 50. győzelmét aratta, egyben bejutott a nyolc közé a montreali 2,43 millió dolláros férfi tenisztornán.

Nadal marad a világelső 2011. május 13. 15:49 Még másfél órát sem töltött a római salakon Rafael Nadal, miután két könnyed szettben legyőzte a horvát Marin Cilicet a torna negyeddöntőjében. Mivel a spanyol győzött, egy hétig még biztosan ő a világelső. A másik ágon Andy Murray is az elődöntőbe jutott.

Nem bánta, hogy kikapott Wozniackitól 2011. február 20. 19:29 Idei első tornagyőzelmét aratta a dán Wozniacki Dubajban (kétmillió dollár, keménypálya) az orosz Kuznyecovával szemben, s bizonyította, nem véletlenül vezeti hétfőtől ismét ő a világranglistát.

Sima győzelemmel tért vissza Rafa Nadal 2010. március 14. 11:39 Könnyed, kétszettes sikerrel tért vissza a januári Australian Open óta térdével bajlódó Rafael Nadal, aki a német Rainer Schüttlert búcsúztatta az Indian Wellsben zajló 3,645 millió dollár összdíjazású férfi tenisztorna 2. fordulójában.

Djokovics legyőzte a „Nadal-gyilkost” 2009. október 11. 14:26 Szerb-horvát csatát rendeztek a pekingi ATP-torna (3,337 millió dollár összdíjazás) fináléjában, ahol Novak Djokovics megállította a feltörekvő Marin Cilicet. Két szettben 6:2, 7:6-ra győzött. A 22 éves szerb klasszis idei harmadik tornagyőzelmét ünnepelte (Dubaj és Belgrád után), amivel újra felkerül a dobogóra a világranglistán.

Cilic túl nagy falat volt az indiainak 2009. január 11. 14:49 A szabadkártyával induló hazai Somdev Dev Verman remek szereplése megszakadt a 450 ezer dollár összdíjazású Chennai Openen, miután a fináléban a torna harmadik kiemeltje, a horvát Marin Cilic két sima játszmában elintézte az indiai játékost.

Búcsúzott a szervakirály Ivo Karlovic 2009. január 9. 18:39 A szabadkártyás indiai Somdev Dev Varman búcsúztatta a brutális szerváiról nevezetes horvát Ivo Karlovicot az Indiában zajló 450 ezer dollár összdíjazású férfi tenisztorna negyeddöntőjében. A meglepetésember hazai játékos mellett a horvát Marin Cilic, a spanyol Marcel Granollers és a németek rutinos teniszezője, Rainer Schüttler jutott elődöntőbe a Chennai Openen.