KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KÍNAI_FERFI_KOSARLABDA_VALOGATOTT"
Kosárlabda: cáfolják, hogy Jao Ming nem játszana a válogatottban 2008. október 23. 07:06 A Kínai Kosárlabda Szövetség cáfolta azokat a sajtóértesüléseket, amelyek szerint az ország leghíresebb játékosa, Jao Ming nem játszana többet a válogatottban.

Kosárlabda: távozott a kínai válogatott szövetségi kapitánya 2008. szeptember 4. 12:16 Távozott posztjáról Jonas Kazlauskas, a pekingi olimpián negyeddöntős házigazda férfi kosárlabda-válogatott szövetségi kapitánya.

A litvánok ledöntötték a nagy falat 2008. augusztus 20. 12:21 A pici Litvánia férfi kosárlabdaválogatottja a vártnál jóval magabiztosabban, fölényesebben jutott túl az olimpiai negyeddöntőben a hatalmas Kína együttesén. A litván szakvezető irányította hazai csapat csupán az első negyedben tudta tartani a lépést a roppant szellemesen, szervezetten kosárlabdázó litván csapattal.

Peking 2008, kosárlabda: a görög csapat 14 ponttal verte Kínát 2008. augusztus 18. 10:32 A görög nemzeti együttes harmadik győzelmét aratta utolsó csoporttalálkozóján a házigaza Kína ellen a pekingi férfi kosárlabdatornán. A görögök ezzel átmenetileg a második helyen állnak a B jelű csoportban, és már biztosan negyeddöntősök.

Jao Ming és segédei elverték a németeket 2008. augusztus 16. 16:03 A hazai közönség hathatós támogatását élvező kínai férfi kosárlabda-válogatott négy ponttal, 59-55-re verte meg Németországot a pekingi ötkarikás játékokon. A két csapat két meghatározó világklasszisa volt a mérkőzés legjobbja, ahogy azt sokan el is várták tőlük. Az egyik oldalon a Houston Rockets „nagy embere” Jao Ming, a másikon pedig a Dallas Mavericks első számú sztárja vitte a prímet, mind kreativitásban, mind pontszerzésben. A találkozó nem várt fordulatokat hozott, a játékosok pontszegénysége ellenére is izgalmas mérkőzést láthatott a publikum.

Peking 2008, férfi kosárlabda: Angolát verve Kína sem nyeretlen 2008. augusztus 14. 10:41 A kínai férfi kosárlabda-válogatott megszerezte az első győzelmét a pekingi olimpiai tornán, miután a B csoport harmadik fordulójában tizenhét ponttal verték Angolát. A forduló előtt mindkét együttes két-két vereséggel állt, az afrikaiak nyeretlenek is maradtak.

Peking 2008,kosárlabda: a világbajnok hosszabbításban verte Kínát 2008. augusztus 12. 12:42 Drámai fordulatokkal tarkított mérkőzésen a világbajnok spanyol férfi kosárlabda válogatott hosszabbításban verte Kínát.

A Dream Team bevette a kínai fővárost 2008. augusztus 10. 17:58 Győzelemmel mutatkozott be az olimpián a Dream Team, vagyis az Egyesült Államok férfi kosárlabdacsapata. Ellenfelük pedig nem volt más, mint a Jao Ming vezette házigazda, Kína válogatottja. Az NBA-ből összeválogatott klassziscsapat 101-70-es különbségű győzelme teljesen megérdemelt, még akkor is, ha Jao Ming remek teljesítményt nyújtott a túl oldalon. A mérkőzés nagyszerű reklámja volt a sportágnak.

Kína megnyugodhat: Jao Ming visszatért! 2008. július 29. 20:53 A Diamond-kupa első napján a pekingi olimpiára készülő kínai férfi kosárlabda-válogatott kilenc ponttal verte Angolát, a győzelemnél azonban sokkal fontosabb volt, hogy öthónapos sérüléséből visszatért végre Jao Ming. A rendező országban az olimpia előkészületeivel kapcsolatos hírek kis túlzással kivétel nélkül a sérült Jao Ming egészségi állapota körül forogtak: a Houston Rockets centere hosszú várakozás után ismét bevethető állapotban van.