Peking 2008,kosárlabda: a világbajnok hosszabbításban verte Kínát

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 12. 12:42
Drámai fordulatokkal tarkított mérkőzésen a világbajnok spanyol férfi kosárlabda válogatott hosszabbításban verte Kínát.

Az első negyedben még fej-fej mellett haladtak a felek, de a második és a harmadik egyértelműen a hazaiaké volt.

A záró szakasz előtt 14 ponttal vezettek a hazaiak, ám a világbajnok spanyol válogatott hosszú hajrát nyitve bő két perccel a vége előtt kiegyenlített, a rendes játékidő végén 72-72 lett az eredmény.

A hosszabbításban Pau Gasol villogott, a közepén Jao Ming kipontozódott. A ráadás egyoldalú volt, a spanyolok biztosan nyertek 85-75-re.